2:23 عصر | ۱۳۹۸ پنج شنبه ۵ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3267     

موفقیت در پرورش بز سانن با راهنمایی های مهندسین دامپروری + تصویر

روستایی علاقمند به دام و کشاورزی با توجه به راهنمایی های مهندسین دامپروری موفق به پرورش بز سانن در روستای شلدان در استان بوشهر شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۹ شهريور ساعت 10:26

 به گزارش دامنا به نقل از سایت خبری چلپا, کرامت خلیفه فردی علاقه مند به دام و کشاورزی در روستای شلدان، توضیحاتی از نحوه ی دامداری در مزرعه خود را این چنین نقل می کند:

به دلیل علاقه زیادی که به دامداری داشتم از سال ۱۳۸۵ اقدام به ساخت یک واحد دامپروری در مزرعه نمودم. با تماس یکی از دوستان با مهندس سیدیعقوبی از کارشناسان خبره و با تجربه کشور که بر گاوداری حاج محمد هدایتیان پور در دهرود نظارت داشت آشنا شدم ،برای اولین بار با گوش دادن به صحبت های مهندس با بز سانن که نژادی فرانسوی دارد آشنا شدم و با استفاده از راهنمایی های استادانه مهندس سید یعقوبی که هم چون پدری مهربان مرا در تمام کارها از قبیل ساخت و ساز و خرید بزهای بومی و علایم و مشخصه ها یاری کردند استفاده نمودم و پس از اصلاح آغل از نظر ساخت و ساز شروع به خرید بزهای بومی نمودم.مهندس یعقوبی در خرید ۲ رأس نر سانن از کرج  مرا کمک نمودند. من کارم را به طور رسمی برای اصلاح نژاد بزهای بومی به سانن را شروع نمودم.مهندس که در این زمینه حق بسیار بزرگی بر من دارند مدت چهار سال بدون هیچ چشم داشتی به واحد دامداری من سر زدند و با راهنمایی و ارشاد ایشان کار را ادامه دادم.که اکنون پس از گذشت ۶ الی ۷ سال تعداد ۳۰ رأس بز ماده سانن f1 که ۵۰% خالص شده اند،دارم.و همچنین تعداد ۱۲ رأس f2 یعنی نسل دوم که ۷۵% خلوص پیدا کرده اند .نژاد سانن نژادی شیری است.کار و سرمایه گذاری روی این دام ها صرفاً می بایست جهت تولید شیر باشد چون این نژاد گوشتی نیست.
اما جا دارد مجدداً از جباب آقای مهندس سید مصطفی سید یعقوبی تشکر ویژه و خاصی داشته و جهت ایشان و خانواده محترمشان آرزوی صحت و سلامتی داشته باشم.و در بعد از واحد اموردام استان بوشهرو شهرستان دشتستان تشکر و قدردانی نمایم .و از مهندسین عزیز که با من همراه بودند و هر چه در توان داشتند یاریم کردند و انشااله در آینده نیز یاری رسان من خواهند بود تشکر نمایم.(مهندسین آقایان قطبی،عیوضی،اژدری،ممنون،نکیسا)
وتشکر ویژه از مهندس صدوقی که در تلقیح مصنوعی دام ها با بنده همکاری بسیار مطلوبی دارند.
دام ها که اکنون در مرحله ی نسل بندی  f2 به حساب می آیند. از نظر شیر تولید بسیار خوبی دارند و از شیر دهی بزها کاملاً راضی هستم در بین بزها طبق رکورد گیری انجام شده از ۸۰۰/۱ تا ۴۰۰/۲ کیلوگرم شیر روزانه می دهند.البته دوره شیرواری این نژاد بسیار طولانی است و می توانند تا ۱۰ ماه شیر تولید کنند فقط به شرط تغذیه ی مناسب.
از نظر اقتصادی بسیار برای خانواده ها مقرون به صرفه است که خانواده های روستایی در منزل یک الی دو رأس بز سانن داشته باشند و نیاز لبنی خانواده خود را تأمین نمایند.
 
 
پرورش بز سانن
 
 
پرورش بز سانن
 
 
پرورش بز سانن
 
 
پرورش بز سانن
 
 
پرورش بز سانن
 
 
پرورش بز سانن
 
 
پرورش بز سانن
 
 
پرورش بز سانن
 
 
پرورش بز سانن
 
 
پرورش بز سانن
 
 
پرورش بز سانن
 
 
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپرورش , بز سانن , دامپروری ,

اخبار مرتبط با این خبر


کرامت خلیفه : از درج این خبر در سایت پر بار دامنا تشکر ویژه دارم.قابل ذکر است که مدیر سایت چلپا هم خودم هستم و بیشتر تلاش دارم که قابلیت های کشاورزی و دامپروری دشت بوشکان را منتشر نمایم.آماده هر گونه همکاری با شما هستم.
حیدری : آقای کرامت عزیز خدا قوت از کجا می توان چند راس بز سانن رو تهیه کرد.لطفا از تجربیاتتون بیشتر بگین. موفق باشین.
کرامت خلیفه : آقای حیدری سلام،از محبت شما ممنونم.برادر اگر خواستی با ما بیشتر ارتباط داشته باشی از طریق سایت چلپا و در قسمت ارتباط با ما در خدمت شما هستم.آدرس سایت:www.chelpa.ir
احمدیان : سلام لطفا درخصوص ویژگیهای بز سانن و شرایط نگهداری و پرورش توضیح دهید .
اسفندیار : در صورت نیاز به اطلاعات و یا خرید بزهای 100% خالص تماس بگیرید.09397934351
عربی : جناب خلیفه ضمن عرض سلام و تبریک موفقیت حاصله ممنون خواهم شد خط ارتباطی آقای مهندس یعقوبی را به آدرس ایمیل بنده ارسال فرمائید تا من نیز از راهنمائیهای ایشان بهره مند گردم. با تشکر khosroarabi@hotmail.com
اسکندر : بسیار عالی بود . واقعا کارآفرینی یعنی این ....موفق باشی آقا کرامت
کرامت : من از تمام دوستانی که با ثبت نظرات خود در سایت دامنا موجب انگیزه بیشتر در من می شوند تقدیر و تشکر می کنم.اگر لایق باشم در خدمت هموطنان عزیزم هستم.
جعفر : باسلام تبریک می گویم با این همه پشتکار اقای کرامت خلیفه من شماره شما را ندارم من هم می خواستم راهنماییم کنید در مورد بز سانن واز کجا باید بخرم شماره تماس من 09179064498
اقایی : واقعا دست مریزاد عجب کاری کردین لطفا شماره بگزارید تا راهنمایی بیشتری از شما بگیریم
میرزا : با سلام و خسته نباشی خدمت شما. من میخواستم یه بز نر سانن نژاد خالص خریداری کنم لطفا راهنمایی کنید با تشکر
علي : سلام من اگر يك جفت بز سانن اصيل بخوام پيدا كنم به كجا مراجعه كنم. البته نه از اونهايي كه با بزهاي ايراني تلقيح ميشند. قيمتش چنده؟. با تشكر ازمشگين شهر- استان اردبيل
کرامت خلیفه : دوستان اگر کسی بز سانن f1 و f2 می تونه با این شماره تماس بگیره.09171779262
amid : سلام خدمت دوستان من درمزرعه دارای تعدادی بز بومی هستم ولی باتوجه به توضیحات بالا مشتاق خرید چند بز ازنژاد سانن شدم خواهشمندم راهنمایی فرمایید ومیزان سرمایه مورد نیاز رامشخص فرمایید باتشکر
ایمان : با سلام مشتری شیر بز از کجا میشه پیداکرد چون شیر گاو که رو دست دامدارا مونده دارن داماشونو کشتار میکنن تا هزینه هاشونو جبران کنند اگر هم خودمو ن بخواهیم کارخونه لبنیات بزنیم حداقل الان 400 میلیون سرمایه لازمه
فواد : با سلام و آرزوی توفیق روز افزون برای همه دوستان گرامی خواستم اگه امکان داشته باشد در جهت خرید نژار اصیل بز سانن بنده را راهنمایی کنند. باتشکر 09143822026
داود اسدی : جهت خرید نگهداری بز تماس گرفتم
سید محمد موسوی : باسلام وخسته نباشید لطفا" بفرمائید که بزسانن در مناطق کوهستانی نیز میتوان نگهداری کرد وبا اب وهوای کوهستانی دوام میاره ومرکز خریدش کجاست لطفا" راهنمائی بفرمائید.(09129474078)
کاوه اری : سلام من در لواسان زند گی میکنم ایا این بز در کوهستان دوام دارد اگر ن ایا نژادی وجود دارد که در سرما دوام داشته باشد لطفا راهنمای کنید ممنونی
فرزاد : سلام قصد دارم در سنندج مزرعه پرورش بز سانن احداث کنم از شما کمک و راهنمایی می خوام متشکرم
ابوطالب موسوی : با سلام و خسته نباشید خدمت شما بنده قصد خرید تعدادی بز سانن دارم اگه راهنمایی کنید ویا مرکزی رو معرفیذ کنید ممنون میشم شماره تماس 09338055063
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: