مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2164     

موقع خرید ماهی به چه نکاتی توجه کنیم؟

ایسنا
مسئول آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: ماهی تازه را تنها 48 ساعت می‌توان در یخچال نگهداری کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۳۰ دي ساعت 12:49

 پگاه رستمی درباره ویژگی‌های ماهی سالم و نکاتی که افراد باید هنگام خرید ماهی به آن توجه کنند، اظهارداشت: ماهی سالم دارای پوست و فلس درخشان و شفاف است و به عبارتی گفته می‌شود که جلای فلزی دارد.

وی خاطرنشان کرد: با شروع فساد و گندیدگی ماهی، رنگ بدن آن کدر و تقریبا قهوه‌ای می‌شود.
به گفته مسئول آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه در ماهی تازه فلس‌ها محکم به بدن ماهی چسبیده است، اما در ماهی فاسد فلس‌ها به راحتی از بدن ماهی جدا می‌شود.
رستمی با بیان اینکه گوشت ماهی تازه محکم و سفت است، یادآوری کرد: زمانی که انگشت را در گوشت ماهی سالم فرو کنیم جای فرورفتگی به سرعت پر می‌شود، اما در ماهی فاسد جای انگشت روی بدن ماهی فرو رفته خواهد ماند.
وی ادامه‌داد: در ماهی گندیده گوشت به راحتی از استخوان جدا می‌شود.
مسئول آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه چشمان برجسته، براق و محدب را از ویژگی‌های ماهی تازه عنوان کرد و افزود: در ماهی فاسد چشم‌ها فرورفته، کدر و چروکیده می‌شود.
رستمی رنگ آبشش را نیز از دیگر مواردی دانست که باید در زمان خرید ماهی به آن توجه شود و اضافه‌کرد: آبشش ماهی تازه قرمز یا صورتی است، اما در ماهی گندیده رنگ آبشش به قهوه‌ای و خاکستری متمایل است.
وی تصریح‌کرد: ماهی تازه را تنها 48 ساعت و آن هم در دمای چهار درجه در یخچال می‌توان نگهداری کرد.
مسئول آبزیان اداره کل دامپزشکی استان کرمانشاه معتقد است، ماهی منجمد را می‌توان تا یک‌ماه در دمای 18 درجه سانتی‌گراد زیرصفر نگهداری کرد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاخرید , ماهی , نکاتی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 موقع خرید ماهی به چه نکاتی توجه کنیم؟ ۱۳۹۲ دوشنبه ۳۰ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: