مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 646     
راهی برای کاهش تلفات زنبورهای عسل

موکول شدن عملیات سم پاشی به بعد ازظهر از تلفات زنبوران می کاهد

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی، گفت: موکول شدن عملیات سم پاشی به بعد از ظهر از تلفات زنبوران می‌کاهد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ پنج شنبه ۲۷ تير ساعت 15:59

  به گزارش دامنا به نقل از  روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، جاوید بهروزین  گفت: استفاده از انواع سموم آفت‌کش کشاورزی توسط باغداران و کشاورزان عزیز بمنظور کنترل آفات، امراض و بیماریهای گیاهی تبدیل به یک تهدید و در برخی موارد باعث تلفات شدید کلنی‌های زنبور عسل به دلیل مجاورت آنها در باغات و مزارع برای گرده افشانی و تولید عسل شده است.

 

وی ادامه داد: سمومی که حداکثر تا هشت ساعت ماندگاری روی گیاهان را دارند برای زنبور عسل بسیار خطرناک هستند بنابراین هرچه قدر سم زودتر از گلها حذف شود به همان میزان برای زنبورها سالمتر است.

مدیر امور طیور سازمان، افزود: مشاهده حالت تهاجمی، فقدان زنبوران چراگر بر روی گیاهان، گیجی و بی هوشی و حرکات نامنظم زنبوران و نیز مشاهده زنبورانی که بر روی زمین می‌خزند از مهمترین علائم مسمومیت زنبوران عسل است که این علائم می‌توانند برای زنبورداران هشداری در جهت شروع مسمومیت در منطقه باشد.

وی افزود: جهت کاهش خطرات مسمومیت زنبوران عسل، زنبورداران باید قبل از استقرار کندوهایشان در باغات و مزارع، برنامه‌های سمپاشی کشاورزان را اخذ کرده و براساس آن اقدام به برنامه‌ریزی برای استقرار و کوچ و یا تدابیر پیشگیرانه کنند و کشاورزان نیز علاوه بر اطلاع‌رسانی زمان سمپاشی، همواره از حشره‌کشهای کم خطر برای زنبورعسل و با ماندگاری کم(چهار تا هشت ساعت) روی گلها استفاده کنند.

 

بهروزین، تشریح کرد: کشاورزان حتی‌المقدور عملیات سمپاشی را در بعد از ظهر و پایان روز، زمانی که زنبورها از چرا برگشته‌اند انجام دهند زیرا زنبوران معمولاً از ساعت هفت صبح تا هشت بعد از ظهر دارای فعالیت چراگری هستند بنابراین استفاده از سموم در ساعات پایانی روز کم خطرتر از ساعات اولیه روز است. 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتلفات , زنبور عسل , سم پاشی , ﻣﻠﮑﻪ زنبور , ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: