2:38 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6349     

نامه‌نگاری با سازمان برنامه/بورس مانع نوسان کاذب قیمت مرغ می‎‌شود

عضو انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ گفت: عرضه مرغ در بورس کالا موجب می‌شود تا علاوه بر شفافیت قیمت، نقش واسطه‌ها کمتر شده و کیفیت محصول نیز افزایش پیدا کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ جمعه ۲۸ آبان ساعت 11:48

مریم زاهد در گفتگو با مهر به لزوم عرضه گوشت مرغ در بورس کالا اشاره کرد و اظهارداشت: عرضه مرغ منجمد در بورس کالا و تامین نیاز نهادهای دولتی از این طریق، اقدام بسیار مثبتی است که باعث شفافیت قیمت، معاملات و همچنین تغییر روند معاملات سنتی به دادوستد مکانیزه از طریق بورس می‌شود.

 وی افزود: در صورتی‌که نهادهای دولتی از طریق کانال بورس کالا اقدام به خریداری مرغ کرده و نیاز خود را از این طریق تامین کنند، هم خریدشان شفاف‌تر می شود و هم عرضه‌ها بیشتر خواهد شد؛ براین اساس انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ از سازمان مدیریت و برنامه ریزی درخواست کرده‌ که به دلیل شفافیت قیمت و رقابتی بودن معاملات، شرایطی را فراهم کند تا نهادهای دولتی صرفا خرید خود را از طریق بورس کالای ایران انجام دهند.

زاهد تاکید کرد: عرضه مرغ در بورس کالا اقدام بسیار مناسبی است زیرا علاوه بر شفافیت قیمت، نقش واسطه‌ها هم کمتر می‌شود ضمن اینکه سلامت و کیفیت محصول افزایش می‌یابد چون عرضه محصولات در بورس کالا به استانداردهایی نیاز دارد و تا استانداردهای لازم تامین نشود، عرضه در بورس ممکن نیست.

این عضو انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ،  تصریح کرد: امروز شاهد رونق معاملات کشاورزی در بورس کالا هستیم زیرا وزارت جهاد کشاورزی به شفافیت و کارآمدی معاملات بورس اذعان دارد.

به گفته زاهد، انجمن شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ خواستار عرضه مرغ در بورس کالاست تا با شفافیت معاملات در فضایی رقابتی، از نوسانات کاذب قیمتی جلوگیری شود که این امر در نهایت به سود مصرف کننده و تولیدکننده خواهد بود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسازمان برنامه , بورس , نوسان قیمت , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: