9:31 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5108     

نرخ انواع گوشت‌قرمز در بازار/ افزایش 5000 تومانی قیمت

آخرین قیمت‌ها از بازار گوشت قرمز در سطح شهر حاکی از افزایش قیمت گوشت قرمز در مقایسه با ماه گذشته است؛ به طوری که در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت گوساله حدود 37 هزار تومان و ماهیچه گوسفندی کیلویی 40 هزار تومان عرضه می‌شود که کیلویی 5000 تومان افزایش قیمت دارند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۸ اسفند ساعت 13:17

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار ایسنا،‌ قیمت انواع گوشت قرمز در روزهای اخیر روند افزایشی گرفته و مقایسه آن با قیمت‌ هفته‌ها و ماه‌های گذشته نشان‌دهنده افزایش 3000 تا 5000 هزار تومانی در مغازه‌های سطح شهر است.

هر کیلوگرم گوشت گوساله درجه یک که در اواسط بهمن بین 32 تا 34 هزار تومان در مغازه‌های سطح شهر فروخته می‌شد در حال حاضر هر کیلوگرم آن 36 و 800 تومان قیمت دارد.

همچنین ماهیچه گوسفندی که تا کمتر از یک ماه پیش هر کیلوگرم آن 35 هزار تومان قیمت داشت با افزایش 5000 تومانی به کیلویی 40 هزار تومان رسیده است.

سایر اقلام گوشت قرمز نیز با افزایش قیمت روبرو شده‌اند. در این میان گوشت گوسفندی شقه با گردن کیلویی 33 هزار و 800 تومان، گوشت گردن 32 هزار و 500 تومان، مخلوط گوساله 32 هزار و 800 تومان، ران گوساله 37 هزار و 500 تومان، راسته گوسفندی 39 هزار و 500 تومان و گوشت استیکی 48 هزار تومان فروخته می‌شود.

جگر گوسفندی نیز کیلویی 40 هزار تومان و فیله گوسفندی 45 هزار تومان عرضه می‌شود که به ترتیب نشان‌دهنده افزایش 5000 و 3000 تومانی نسبت به ماه گذشته است. همچنین گوشت چرخ کرده گوسفندی از کیلویی 32 هزار تومان به کیلویی 36 هزار تومان رسیده است.

در حال حاضر گوسفند زنده نیز کیلویی 15 هزار و 500 تومان به مصرف کنندگان فروخته می‌شود.

به گفته برخی از فروشندگان محصولات پروتئینی، دلیل اصلی افزایش قیمت گوشت قرمز صادرات آن به سایر کشورهاست و در غیر این صورت گوشت قرمز کمبودی ندارد.

برخی دیگر از فروشندگان درباره دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز اظهار بی اطلاعی می‌کنند و می‌گویند مشخص نیست به چه دلیلی شاهد افزایش قیمت‌ها در بازار هستیم.

دلیل گرانی گوشت قرمز چیست؟

این در حالی است که طی روز‌های اخیر درمورد افزایش قیمت گوشت قرمز و دلایل آن از سوی نهادها و دستگاه‌های مربوطه مطالب متعدد و بعضا متناقضی عنوان شده که نتیجه‌گیری در مورد آن را سخت می‌کند.

چراکه رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی دلایل افزایش قیمت گوشت را کاهش قیمت جهانی پوست گوسفندی و صادرات بالای مجاز و غیر مجاز دام از کشور می‌داند، چراکه تولیدکننده درصورتی که پوست را به قیمت خوبی بفروشد از قیمت گوشت کم می‌کند.

به گفته علی‌اصغر ملکی شاهدیم در کنار صادرات مجاز برخی فرصت طلبان نسبت به خروج غیرقانونی دام اقدام می کنند که همین موضوع منجر به کمبود و به دنبال آن افزایش قیمت می‌شود.

اما معاون و رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان معتقدند نمی‌توان افزایش قیمت گوشت در یک‌ماه اخیر را به دلالان نسبت داد بلکه کاهش عرضه از مهم‌ترین دلایل گرانی است.

به گفته مصیب محمدیان شمالی، کاهش عرضه گوشت گوسفندی موجب گرانی گوشت در بازار شده که دلیل این کمبود هم صادرات غیر مجاز است.

اما در حالی که سازمان حمایت مصرف‌کنندگان دلیل افزایش قیمت گوشت را کاهش عرضه دام ناشی از صادرات و قاچاق آن می‌داند، وزارت کشاورزی این اظهارنظر را غیرکارشناسی عنوان و اعلام کرده کهصادرات دام زنده طی یک ماه اخیر متوقف شده و قاچاق آن نیز در حدی نیست که بتواند روی قیمت اثرگذار باشد.

علی ملاصالحی - مدیرکل مرکز اصلاح نژاد و بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی - در این باره به ایسنا گفت که مشخص نیست چرا همیشه سازمان حمایت، تولیدکنندگان را مقصر می‌داند و چرا با این اظهارنظر غیرکارشناسی صادرات دام زنده و قاچاق آن را عامل افزایش قیمت گوشت قرمز عنوان کرده است چراکه به دلیل مسائلی که بین ایران و برخی کشورهای عربی مانند عربستان و کویت به وجود آمده، صادرات دام زنده طی ماه گذشته متوقف شده است چون عمده صادرات دام زنده به کویت صورت می‌گرفت.

به گفته وی، عامل اصلی قیمت گوشت قرمز دلالان و واسطه‌های بیشمار و غیرضروری است که از مبدأ تولید تا بازار دام زنده را به گوشت قرمز تبدیل می‌کنند و به بازار می‌رسانند؛ به‌گونه‌ای که از زمانی که دام زنده توسط چوبداران از دامدار خریداری می‌شود.

افزایش ناچیز صادرات دام بر اساس آمار گمرک
اما نگاهی به آمارهای رسمی منتشر شده از سوی گمرک نشان می دهد از نیمه دی ماه تا کنون هیچ محموله‌ای شامل حیوانات زنده از جمله گوسفند و بز به کشورهای مشتری این محصول از جمله کویت، امارات، عراق، قطرو عمان صادر نشده است.

بر اساس این آمار رسمی، در سال گذشته 24 هزار و 589 هزار تن دام زنده سبک (گوسفند و بز) به کشورهایی مانند امارات، عمان، عراق، قطر و کویت به ارزش بیش از 121 میلیون و 300 هزار دلار صادر شده است که امسال و تا آخرین روزی که صادرات دام زنده سبک ادامه داشته است (14 دی ماه) این عدد به بیش از 27 هزار تن به ارزش 131 میلیون و 439 هزار دلار رسیده است اما دقیقا از نیمه دی ماه تا امروز حتی یک کیلوگرم هم صادرات دام زنده در آمارهای روزانه و ماهانه گمرک به ثبت نرسیده است و این نشان می دهد که قطع رابطه عربستان و کویت در این زمینه نقش اساسی داشته است.

چرا که کویت بزرگترین مشتری دام زنده سبک ایرانی بوده و طی 10 ماهه امسال بیش از 12 هزار تن گوسفند و بز زنده به ارزش بیش از 60 میلیون دلار از ایران خریداری کرده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوشت‌قرمز , گوسفند زنده ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 نرخ انواع گوشت‌قرمز در بازار/ افزایش 5000 تومانی قیمت ۱۳۹۴ شنبه ۸ اسفند


.. : با سلام میخواستم به مسئولین بگم که زیاد خودشونو خسته نکن و هر کدوم هر چی به زبونش اومد بگه برای دلیل گرانی.دلیل گرانی گوشت در ماه اسفند معمولا عادیه مثل تمام اجناس که قبل از عید گران میشون و دلبل دیگه اون واسطه های زیاد و دیگه اینکه دامداری این چون سنتی هست زمان زاییدن گله ها پاییز تا زمستانه که به دلیل کوچک بودن بره ها اغلب حاضر به فروش نیستن
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: