مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5207     

نرخ رشد کشاورزی به ۵.۴ درصد رسید

وزیر جهاد کشاورزی گفت:نرخ رشد بخش کشاورزی در اقتصاد کشور در سال 94 به 5.4 رسیده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۱۱ خرداد ساعت 21:11

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، محمود حجتی امروز در مراسم رونمایی و معرفی دستاوردهای جدید تحقیقاتی (ارقام جدید زراعی و باغی) مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر، گفت: اگر دستاوردهای سازمان تحقیقات نبود محصولات کشاورزی نه تنها افزایش نمی‌یافت، بلکه سال به سال کمتر می‌شد، زیرا بذرها به مرور در مقابل هجوم‌ انواع آفت قرار می‌گیرند و کارایی خود را از دست می‌دهند.

وی با اشاره به نیاز سالانه یک میلیون تنی بذر در کشور،‌ اظهار داشت: هر 3 سال یکبار باید بذر گواهی شده در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: قصد ما تولید بذر نیست، بلکه ما می‌خواهیم به رقم بذر برسیم و سپس کشاورزان پیش‌رو تولید را انجام دهند.

حجتی در ادامه، اظهار داشت: رویکرد دوم ما استفاده از ظرفیت‌های کشور در دانشگاه و شرکت‌های دانش‌بنیان است.

وی با بیان اینکه رویکرد سوم وزارت جهاد کشاورزی ارتباط با دنیا است، گفت: راه‌اندازی مؤسسات بین‌المللی در زمینه محصولات کشاورزی در دستور کار ما قرار دارد، به طوری که روز گذشته یکی از این دفاتر در زمینه تحقیقات کشاورزی در رشت افتتاح شد و در نظر داریم تا دفتر ایکاردا (مرکز تحقیقات بین‌المللی در مناطق خشک) در ایران راه‌اندازی شود.

وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: نرخ رشد بخش کشاورزی در اقتصاد کشور در سال 94 به 5.4 رسیده است.

وزیر جهاد کشاورزی بیان داشت: در دو سال گذشته با کمک تولیدکنندگان تراز تجاری غذایی کشور 4.7 میلیارد دلار به نفع تولیدکنندگان تغییر کرده است.

حجتی تصریح کرد: تراز تجاری غذایی از منفی 8.1میلیارد دلار به منفی 3.4 میلیارد دلار رسیده است که 30 درصد آن به خاطر کاهش قیمت‌های جهانی و 70 درصد آن به دلیل افزایش تولید، صادرات و کاهش واردات است.

وی گفت: ما فکر می‌‌کنیم در برنامه میان‌مدت بتوانیم تراز تجاری بخش غذای کشور را به صفر برسانیم.

بر اساس این گزارش در پایان این مراسم از 17 محقق برتر بخش تحقیقات کشاورزی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور تقدیر شد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانرخ رشد , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 نرخ رشد کشاورزی به ۵.۴ درصد رسید ۱۳۹۵ چهارشنبه ۱۲ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: