مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3798     
باتصویب شورای پول و اعتبار؛

نرخ سود بانکی بخش کشاورزی 5 درصد کاهش یافت

مهر
قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس از کاهش 5 درصدی نرخ سود تسهیلات بانکی به کشاورزان خبرداد و گفت: با تصویب شورای پول و اعتبار، این نرخ از 22 به 17 درصد کاهش یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۸ آذر ساعت 16:04

 خلیل آقایی گفت: با مصوبه جدید جهادکشاورزی، 70درصد اختلاف بخش کشاورزی و منابع طبیعی سراراضی واگذار شده به کشاورزان مرتفع و تمهیدات لازم برای اجرای آن اتخاذ شده است.

 
قائم مقام وزیر جهادکشاورزی در امور مجلس اظهارداشت: براساس این مصوبه، چنانچه در جوار اراضی کشاورزی زمینی متعلق به اداره کل منابع طبیعی وجود داشته باشد، در صورت درخواست کشاورز و نداشتن کمبود آب زمین‌های هم جوار متعلق به منابع طبیعی به وی تحویل داده می‌شود.
 
آقایی افزود: اعتبار این وزارتخانه به 10 هزار میلیارد تومان در سالجاری افزایش یافته که 2 هزار میلیارد تومان صرف خرید ادوات کشاورزی شده است.
 
وی از انباشت انبارهای جهادکشاورزی از نهادهای کشاورزی و بذر خبرداد و اظهارداشت: ورود میوه به کشور کنترل و ممنوع شده است.
 
معاون پارلمانی وزیر جهادکشاورزی همچنین از ایجاد اتاق کارگری در باغ‌های جهرم خبرداد و تصریح کرد: برای اراضی کشاورزی براساس هکتارهای زیرکشت، اتاق کارگری پیش‌بینی و بخشنامه آن هم صادر شده است.
 
وی گفت: تشکیل این اتاق برای سهولت کار کشاورزان است و اگر باغداری به بهانه ساخت اتاق کارگر تغییر کاربری در زمین‌هایش ایجاد کند، به شدت با وی برخورد خواهد شد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانرخ , سود بانکی , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 نرخ سود بانکی بخش کشاورزی 5 درصد کاهش یافت ۱۳۹۳ شنبه ۸ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: