5:10 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4523     
در شماره دهم

نشریه علمی تخصصی دام و دانش منتشر شد

شماره دهم نشریه علمی تخصصی دام و دانش به همت انجمن علمی دانشجوئی علوم دامی دانشگاه زنجان منتشر شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد ساعت 17:09

به گزارش دامنا، هادی كاظمی مدیر مسئول و سردبیر این نشریه با اعلام خبر فوق افزود: با یاری خداوند متعال ،همراهی اساتید و همت اعضای انجمن علمی توانستیم این نشریه را در سال سیزدهم انتشار برسانیم.

وی تاكید كرد كه امیدوار است دست اندركاران دانشگاه، با حمایت های مادی و معنوی وایجاد انگیزه و روحیه چاپ این نشریه و نشریاتی از این دست را تسهیل نموده و باعث استمرار حیات این نشریه باشند.

دبیرانجمن علمی علوم دامی یاد آور شد كه نشریه دام ودانش در سالهای ٨٩ و ٩٢ عنوان نشریه برگزیده كشور و همچنین در سال ٩٣ عنوان نخست نشریات حوزه كشاورزی را در منطقه ٢ كشور را به خود اختصاص داده است.

در این شماره می خوانید: 

- راهکارههای تغذیه ای بالقوه جهت کاهش اثرات منفی تنش حرارتی

- مروری بر سندرم اسیت در جوجه های گوشتی

- نقش تغذیه در تولید مثل گاوهای شیری پر تولید

- دلایل اسیدوز تحت حاد شکمبه ای و ابزار های کنترل آن

- اثر افزودن بی کربنات سدیم به جیره بر عملکرد تولید و کیفیت تخم مرغ های تخمگذار

- پرورش گوساله; ما کجاییم و به کجا باید برسیم و چگونه؟

- آیا علف خشک یونجه به این قیمت می ارزد؟

- تغذیه، ارزیابی و کنترل عملکرد شکمبه

- کنترل و پیشگیری از بیماریهای عفونی مرتبط با جوجه کشی در شترمرغ ها

- اثر استویا در عملکرد جوجه های گوشتی

- نگاهی کوتاه به موادمعدنی کم مصرف در NRC 2001

- مقادیر اسید آمینه قابل هضم در جیره جوجه های گوشتی

- سیلوی ذرت 

جهت دانلود فایل نشریه اینجا را کلیک کنید.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانشريه علمي , تخصصي , دام ودانش , علوم دامی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 نشریه علمی تخصصی دام و دانش منتشر شد ۱۳۹۴ يکشنبه ۳۱ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: