مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1106     
گلایه یک مدیر بخش خصوصی؛

نظام مهندسی باید در بخش علمی کشاورزی فعالیت کند، نه در بخش اجرایی

موج
اگر نظام مهندسی کشاورزی کار اجرایی را به ما پسپارد، تعهد می دهیم برای تمام مهندسان بیکار عضو این سازمان، در عرض یکسال اشتغال مولد ایجاد کنیم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۱۱ شهريور ساعت 14:38

 حسن آقازاده مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرمابی و دبیر کنسرسیوم آبزیان ایران ضمن بیان این مطلب گفت: متاسفانه از اتحادیه ها در تصمیمات کلان مشورت گرفته نمی شود این در حالی است که اجرا کننده این قوانین در نهایت خود اتحادیه ها هستند.

 

وی در ادامه افزود: مدت هاست که تقاضا کردیم حتی به عنوان عضو ناظر و بدون رای در جلسات حضور داشته باشیم تا بتوانیم تجارب میدانی خود را در اختیار دوستان قرار دهیم اما این تقاضا اجابت نشد.
 
آقازاده با اشاره به شکست برخی از طرح های کشاورزی در گذشته تصریح کرد: اگر از مشورت و تجربه اتحادیه ها استفاده می شد به این مشکل بر نمی خوردیم.
 
وی افزود: اگر نظام مهندسی کار مجوز را به ما پسپارد تعهد می دهیم برای تمام مهندسان بیکار عضو نظام مهندسی در عرض یکسال اشتغال مولد ایجاد کنیم.
 
دبیر کنسرسیوم آبزیان ایران در مورد فعالیت های نظام مهندسی کشاورزی گفت: کار این نظام نباید این باشد که یک سیستم تولید را به دست یک سازمان داده و آدم های میدان ندیده را وارد کار مدیریتی بخش های کشاورزی کند، بلکه نظام مهندسی باید به عنوان بدنه کارشناسی و بدنه علمی کشاورزی فعالیت کند و کار های اجرائی را به اتحادیه بسپارد.
 
وی ادامه داد: درست این است که بنده به عنوان متولی، بخش صدور پروانه را در دست گرفته و نظام مهندسی به عنوان کارشناس بخش، به مجموعه کمک علمی کند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانظام مهندسي , کشاورزي , بخش اجرايي , بخش علمي ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: