9:33 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 908     
رییس هیات مدیره مجمع تشكل های كشاورزی؛

نقش موثر یك وزیر با تجربه در پیشبرد برنامه های راهبردی بخش كشاورزی

ایرنا
رییس هیات مدیره مجمع ملی تشكل های كشاورزی گفت: حضور یك وزیر با تجربه در بخش كشاورزی در اجرای برنامه های راهبردی این حوزه تاثیر بسزایی خواهد داشت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۲۰ مرداد ساعت 14:22

 مسعود اسدی عنوان كرد : محمود حجتی در دوره وزارت خود در سال ۷۹، با مدیریت و تجربه توانست دو وزارتخانه بزرگ همچون وزارت جهاد كشاورزی و جهاد سازندگی را بدون هیچ مشكلی ادغام كند همچنین دوره وزارت ایشان برای یكی از دوره های مطلوب برای كشاورزان بخش كشاورزی بوده است. 

وی در باره غیرمرتبط بودن مدرك تحصیلی وزیر پیشنهادی جهاد كشاورزی افزود: مرتبط یا غیرمرتبط بودن مدرك تحصیلی در سطح وزارتخانه به هیچ وجه نمی تواند مسئله اساسی باشد چراكه محمود حجتی در زمان وزارت خود در دوره اصلاحات اقدامات موثری داشته است. 
وی اظهار كرد: البته این كه وزیر وزارتخانه ای مدرك تحصیلی مرتبط با وزارتخانه متبوع خود داشته باشد خوب است اما داشتن تجربه و كارآمدی بیش از علم و دانش در كار می تواند موثر باشد. 
رییس هیات مدیره مجمع ملی تشكل های كشاورزی كشور گفت: با وجود این كه مدرك تحصیلی حجتی با بخش كشاورزی مرتبط نیست اما دارای روحیه كاری و چنان شخصیتی است كه بزرگان علم كشاورزی كشور آمادگی خود را برای همكاری با ایشان اعلام كرده اند. 
وی در ادامه تصریح كرد: تجربه نشان داده است كه مدرك تحصیلی مرتبط با شغل آنهم در پست وزارتی مسئله مهمی نیست چراكه در برخی موارد افرادی كه فاقد مدرك تحصیلی مرتبط با كارشان بوده اند اقدامات مطلوب و موثری در بخش كشاورزی داشته اند در حالی كه وزرایی با داشتن مدرك تحصیلی دكتری تخصصی مرتبط متاسفانه عملكرد ضعیف و نامطلوبی داشته اند. 
وی تاكید كرد: بنابراین طرح مرتبط نبودن رشته تحصیلی وزیر پیشنهادی جهاد كشاورزی محمود حجتی مسئله ای حاشیه ای است كه باید نمایندگان مجلس شورای اسلامی تجربیات ایشان در این بخش را مدنظر قرار دهند. 
وی ادامه داد: انتظار می رود نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای رفع مشكلات بخش كشاورزی و كشاورزان وزیر پیشنهادی جهاد كشاورزی را با اكثریت آرای قاطع انتخاب كنند. 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاوزير جهاد کشاورزي , برنامه , راهبردي ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: