مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3775     

نمایشگاه مواد غذایی، کشاورزی و دامپروری ایران در هرات دایر شد

ایرنا
نمایشگاه مواد غذایی، کشاورزی و دامپروری جمهوری اسلامی ایران با حضور معاون استاندار خراسان رضوی در هرات افغانستان برپا شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۵ آذر ساعت 14:51

  این نمایشگاه با محوریت خراسان رضوی و 45 شرکت ایرانی و افغانستانی در سالن جلال الدین بلخی شهر هرات راه اندازی شد.

 
رضا جمشیدی در آیین افتتاح این نمایشگاه بر گسترش و تحکیم روابط در حوزه های تجاری و اقتصادی تاکید کرد. 
 
این نمایشگاه به مدت چهار روز در این شهر برای بازدید علاقه مندان و متخصصان دایر است.
 
همچنین در جریان برپایی این نمایشگاه، نخستین کمیسیون مشترک توسعه همکاری های اقتصادی و فرهنگی خراسان رضوی و ولایت هرات افغانستان با حضور معاونان استانداران این دو استان در هرات برگزار شد.
 
در این کمیسیون موضوعاتی از جمله روان سازی مبادلات تجاری دو کشور و همکاری در زمینه کاهش هزینه های حمل و نقل مطرح شد.
 
توسعه برق رسانی به هرات، توریسم درمانی، افزایش واردات از افغانستان، ورود قطعات ماشین آلات کارخانجات افغانستان به ایران برای تعمیر، حل مشکل حمل و نقل کالا و مسافر از دیگر موضوعات مطرح شده در این کمیسیون بود. 
 
طرفین برای توسعه همکاری های آموزشی، رفع موانع و مشکلات تجار و بازرگانان دو کشور نیز در این جلسه توافق کردند.
 
تشکیل این کمیسیون در جریان سفر اردیبهشت ماه والی هرات به مشهد و در جلسه جمع بندی با استاندار خراسان رضوی مورد توافق قرار گرفته بود. 
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: