مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4969     

نگاهی به دامپروری ایران در سال 1393

بروشور نگاهی به دامپروری ایران در سال 1393 از سوی روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی منتشر شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۷ آذر ساعت 11:04

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا) به نقل از روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی در این بروشور عرضه پروتئین حیوانی مورد نیاز جامعه در راستای تأمین امینت غذایی، تأمین امنیت سرمایه گذاری و تولید، استفاده بهینه از منابع خوراک دام و علوفه مرتعی کشور و حفظ و حراست از ذخایر ژنتیکی دام از اهداف کلی دامپروری ایران اعلام شده است.


این گزارش با اشاره به ارتقاء بهره وری و بهبود مدیریت تولید، افزایش تولیدات دامی به منظور تأمین پروتئین حیوانی مورد نیاز جامعه به عنوان راهبردهای دامپروری کشورمان افزوده است: شناسایی، ثبت، حفظ و حراست از منابع ژنتیکی دامی و اصلاح نژاد دام، بهبود فضای کسب و کار در صنعت دامپروری از طریق ایجاد و توسعه زنجیره یکپارچه تولید محصولات دامی، اقتصادی کردن تولیدات دامی با کاهش هزینه تمام شده برای استمرار تولید، حمایت از صادرات تولیدات و فراورده های دامی و ثبات آن در بازارهای هدف و توسعه و اصلاح نظام بیمه دام از دیگر راهبردهای دامپروری ایران به شمار می رود.


براساس این گزارش، ایجاد و توسعه زنجیره تولید محصولات دامی(زنجیره یکپارچه تولید گوشت مرغ)، استفاده بهینه از بقایای کشاورزی وصنعتی و علوفه های کمتر رایج، ایجاد ترکیب ژنتیکی جدید گوسفند گوشتی، تولید ترکیب های ژنتیکی بز شیری در مزارع به روشهای بسته و نیمه بسته، توسعه وساماندهی گاوهای دومنظوره در واحدهای روستایی، اصلاح ساختار واحدهای دامداری و مرغداری و اصلاح نژاد ملکه زنبورعسل از پروژه های شاخص دامپروری کشور در سال 93 بوده است.


این گزارش در ادامه خاطرنشان ساخته است: در بروشور نگاهی به دامپروری ایران همچنین تعداد بهره برداران زیر بخش دامپروری، میزان تولید، تولید سرانه و مصرف سرانه محصولات دامی، برآورد میزان عرضه سرانه پروتئین دامی، وضعیت مجتمع ها، خوراک دام و صنایع وابسته، تعداد و ظرفیت اسمی مراکز جمع آوری شیر، آمار محصولات و فرآوردهای دامی، تعداد و ظرفیت مرغداری های صنعتی تخمگذار، تعداد و ظرفیت مرغداریهای صنعتی گوشتی، وضعیت زنبورداری، برآورد جمعیت دام کشور، وضعیت گاوداریهای صنعتی کشور، وضعیت پرورش کرم ابریشم و ... در سال 1393 با آمار و ارقام هر یک از بخش های پیشگفته اعلام شده است.

 

دامپروری ایران در سال 1393

دامپروری ایران در سال 1393

دامپروری ایران در سال 1393

دامپروری ایران در سال 1393

دامپروری ایران در سال 1393

دامپروری ایران در سال 1393

دامپروری ایران در سال 1393

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادامپروری , ایران , سال 1393 , دامداری , مرغداری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 نگاهی به دامپروری ایران در سال 1393 ۱۳۹۴ شنبه ۷ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: