مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4501     

نگرانی از کاهش قیمت تخم‌مرغ 10 هزار تومانی!

ایسنا
در حالی که قیمت تخم‌مرغ در بازار شانه‌ای 9500 تا 10 هزار تومان است، مرغداران نسبت به کاهش قیمت این محصول طی ماه رمضان نگرانند و از کاهش قیمت این محصول طی هفته اخیر خبر می‌دهند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۳۰ خرداد ساعت 16:32

 قیمت تخم‌مرغ که از ابتدای امسال روند کاهشی خود را حفظ کرده و اعتراض مرغداران را به همراه آورده بود، به دلیل افزایش صادرات ناشی از شیوع بیماری آنفلوآنزا در ترکیه و افزایش سهم ایران در بازار صادراتی، روند افزایشی پیدا کرد؛‌ به گونه‌ای که هر شانه تخم‌مرغ در بازار مصرف به حدود 9500 تا 10 هزار تومان رسیده است.

 

این در حالی است که رضا ترکاشوند، مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار می گوید قیمت تخم‌مرغ حتی طی هفته‌های اخیر که روند افزایشی داشته بالاتر از دامنه قانونی نرفته و حدود کیلویی 3800 تا 4200 تومان مصوب در مرغداری فروخته شده است. اما طی هفته اخیر کمی با کاهش قیمت مواجه شدیم که با توجه به کاهش تقاضا برای صادرات و مصرف این محصول نگران کاهش قیمت تخم‌مرغ در ماه رمضان هستیم.

 

به گفته وی با توجه به این‌که عمده مشتریان تخم‌مرغ در بازار‌های صادراتی، کشورهای اسلامی هستند و فرهنگ مصرف آنها در ماه رمضان مانند ایران است، نگرانی بابت کاهش قیمت بیش از حد تخم‌مرغ افزایش یافته است.

 

 

آنفلوآنزا در هیچ یک از مرغداری‌های مرغ تخم‌گذار گزارش نشده است

 

 

طبق اعلام مدیر عامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ تخم‌گذار، براساس گزارشات ارسال شده و ارزیابی‌های صورت گرفته هیچ یک از واحد‌های پرورش مرغ تخم‌گذار در منطقه قرنطینه شده در استان مازندران به بیماری آنفلوآنزای طیور مبتلا نشده‌اند.

 

 

به گفته ترکاشوند از زمانی که گزارش شیوع آنفلوآنزای طیور در یکی از روستای استان مازندران از سوی سازمان دامپزشکی مورد تایید قرار گرفته به همه تولید‌کنندگان تخم‌مرغ هشدار داده شده تا اقدامات امنیت زیستی، قرنطینه بهداشتی و غیره در واحدهای پرورشی بیش از پیش مدنظر قرار گیرد تا گرفتار این بیماری نشوند.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکاهش , قیمت , تخم‌مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 نگرانی از کاهش قیمت تخم‌مرغ 10 هزار تومانی! ۱۳۹۴ شنبه ۳۰ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: