5:13 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4854     

هدف‌گذاری صادرات 200 هزار تنی مرغ و تخم‌مرغ/ 20 هزار تن مرغ صادر شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه از ابتدای سال 20 هزار تن مرغ صادر شده است، گفت: هدف‌گذاری ما صادرات 200 هزار تنی مرغ و تخم‌مرغ در سال‌جاری است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۲۸ شهريور ساعت 11:13

حسن رکنی معاون امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفت: زیرساخت‌های خوبی در تولید مرغ و گوشت مرغ در کشور وجود دارد، اما از آنجا که کشورهای مختلف در مصرف مرغ سلایق مختلفی دارند، کمی کار صادرات این محصول نسبت به تخم‌مرغ که تقریبا با یک اندازه استاندارد در همه جای دنیا تولید می‌شود، متفاوت است.

وی افزود: برخی کشورها مرغ سبک، برخی متوسط و برخی هم سنگین را می‌پسندند، بنابراین ممکن است آن اندازه از مرغ که در کشور عرضه می‌شود، مورد پسند کشورهای دیگر از جمله افغانستان و عراق نباشد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: بنابراین باید بر اساس سلیقه مخاطبان نوع تولید را تغییر و سفارش تولید بگیریم که این کار نیاز به برنامه‌ریزی دقیق‌ دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه سال گذشته در مجموع 150 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ صادر شد، اظهار امیدواری کرد: امسال هم بتوانیم صادرات این دو محصول را به 200 هزار تن برسانیم.

رکنی با ابراز امیدواری از یافتن بازارهای مختلف صادراتی تصریح کرد: بنابراین، تجار ایرانی در هر جا که امکان ورود داشته باشند، بلافاصله عملیاتی تجاری انجام می‌شود و خودمان را محدود نمی‌‌کنیم.

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به توقف صادرات مرغ در تیرماه و مرداد ماه اظهار داشت: در مجموع از ابتدای سال تاکنون 20 هزار تن مرغ صادر شده است.

وی با بیان اینکه صادرات گوشت مرغ تابع قیمت در داخل کشور است، افزود: از ابتدای سال تا آخر مرداد 7 میلیون و 400 هزار عدد تخم مرغ نطفه‌ دار و همچنین تا پایان تیرماه 7 میلیون قطعه جوجه صادر شده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , مرغ , تخم‌مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: