مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5041     

260 هزار تن ذرت خوزستان خریداری شد

معاون بازگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام میزان خرید ذرت در طرح قیمت تضمینی ذرت در خوزستان که بصورت پایلوت در این استان اجرا شد را 260 هزار تن اعلام کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۱۰ بهمن ساعت 13:46

عباس والوزی-معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام-در گفتگو با خبرنگار ایلنا در خصوص طرح خرید محصول ذرت باقیمت تضمینی از طریق بورس که برای اولین بار در کشور در استان خوزستان بصورت پایلوت اجرا شد بیان داشت: کشاورزان هرساله در زمان برداشت ذرت در استان خوزستان بدلیل نوسان و افت شدید قیمت این محصول با مشکلاتی مواجه بودند که بر این اساس در سال 94طبق ابلاغیه هیات وزیران مقرر شد دو محصول ذرت در استان خوزستان به‌صورت عرضه در بورس فروخته شود.

وی افزود: تاامروز 260 هزار تن ذرت خوزستان خریداری شده است؛ البته 200 هزار تن بر روی تابلو رفته و مابقی در نوبت تابلوی بورس است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام با تاکید بر اینکه از مزایای این طرح کوتاه شدن دست دلالان و ساماندهی و جلوگیری از نوسان قیمت این محصول است بیان داشت: علاوه بر اینکه این طرح بازار عرضه را برای تولیدکنندگان ساماندهی کرده، میزان رضایت کشاورزان را به دلیل اینکه 70 درصد از مبلغ فروش ذرت را طی دو روز دریافت  می کنند افزایش داده است.

وی افزود: دولت متعهد است که وجه باقی مانده را به کشاورزان پرداخت کند؛ اما چون در گذشته کشاورز نزدیک به 6 ماه برای دریافت کل وجه فروش خود معطل می ماند در این طرح این مساله برطرف شده است.

والوزی تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی قطعا پیشنهاد اجرای این طرح در استان های دیگر را ارائه می دهد زیرا این طرح بسیار موفق بوده است و رضلایت کشاورزان و مهمتر از آن کاهش هزینه های دولت را درپی داشته است؛ بنابراین می توان انتظار داشت که این طرح در استان های دیگر که ذرت تولید می کنند نیز اجرا شود.

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه در این طرح کشاورزان محصول را بصورت خرد و هر مقداری که بر اساس تاییدیه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها کشت و برداشت کرده باشند عرضه می کنند افزود: البته اگر از استان های دیگر ذرت به این استان وارد شود از خرید این محصول جلوگیری خواهد شد.

و در پایان در رابطه با موفقیت آمیز نبودن طرح قیمت تضمینی جو در استان کرمانشاه گفت: مقدار زیادی از جو کرمانشاه در این استان به مصرف رسید و بخشی از آن تبدیل به ذرت علوفه ای  شد، این نوع ذرت قابلیت عرضه در بورس نداشت؛اما مابقی در بورس به فروش رفت؛ البته چون این طرح برای اولین بار انجام شد آگاهی مردم پایین بود و یکی از عواملی که موجب شد مراجعه کم باشد این مساله بوده است؛ اما در خوزستان به طور کامل اطلاع رسانی شد و به همین خاطر این طرح در این استان بسیار موفقیت آمیز بوده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاذرت , خوزستان , پشتیبانی امور دام ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 260 هزار تن ذرت خوزستان خریداری شد ۱۳۹۴ شنبه ۱۰ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: