مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3530     
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

300 هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد می‌شود

ایسنا
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزیر جهادکشاورزی گفت: طی دو سال آینده و با بهره‎برداری از طرح 550 هزار هکتاری خوزستان 300 هزار نفر فرصت شغلی در بخش کشاورزی اضافه می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ دوشنبه ۲۸ مهر ساعت 18:40

 محمدعلی جوادی در آیین تودیع و معارفه رییس سازمان جهادکشاورزی استان زنجان، اظهار کرد: توجه به امنیت غذایی با تکیه بر توانمندی‎های کشاورزی در اقتصاد مقاومتی بسیار مورد تاکید دولت تدبیر و امید قرار دارد تا از این طریق بتوان غذای جمعیت فعلی و آینده کشور را به خوبی تامین کنیم.

 
وی افزود: در این رویکرد توجه به طرح 550 هزار هکتاری خوزستان که با 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه مصوب شده است که با بهره‌برداری از آن طی دو سال آینده 300 هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد و 10 درصد به ظرفیت تولید ملی اضافه خواهد شد.
 
جوادی تصریح کرد: انتظار می‎رود که مدیران وزارتخانه از مسئولان استانی دارند رعایت اخلاق و موازین اسلامی و همچنین مدارا و جوانمردی با زیردستان است که برای تحقق هرچه بهتر اهداف باید هماهنگی لازم با تشکل‎ها، اتحادیه‎ها و شرکت‎های نظام مهندسی مورد توجه قرار گیرد.
 
در ادامه محمدرضا نهاوندی‌پور، رییس سابق سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: زنجان پاک‎ترین استان کشور به لحاظ آفات گیاهی است.
 
وی اظهارکرد: استان زنجان با بالاترین میزان تولید بذر و بیش از 100 درصد تعهد خود امکان صادرات بذر به 14 استان هم‌جوار را دارد.
 
نهاوندی‌پور افزود: در سال 1375 با سه تن تولید شیلات تحت نظر آذربایجان شرقی فعالیت آبزی‌پروری خود را آغاز کردیم که در حال دو برابر آن استان تولید آبزی داریم و این پیش‎بینی برای سال آینده4500 تن بود که امسال 10 هزار تن تولید آبزی در استان صورت گرفت.
 
این مسئول با بیان اینکه از استان‎های برتر کشور هستیم که 100 درصد گوشت قرمز در کشتارهای صنعتی کشتار می‌شوند، گفت: پیشرفت‎های خوب کشاورزی استان با تکیه بر قابلیت شرکت‎های خدمات کشاورزی به خوبی محقق شده است که در حال حاضر 60 شرکت در این حوزه فعالیت دارند.
 
به گزارش ایسنا، در این مراسم از تلاش‌های محمدرضا نهاوندی‌پور قدردانی به عمل آمد و حسین جعفری به سمت رییس جدید سازمان جهادکشاورزی استان زنجان منصوب شد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هافرصت شغلی , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 300 هزار فرصت شغلی در بخش کشاورزی ایجاد می‌شود ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۸ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: