مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2221     

10 هزار گوساله صادر می‌شود/ صادرات 40 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ

ایسنا
معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: صدور مجوز صادرات 10 هزار رأس گوساله پروار شده در مراحل نهایی است که به زودی ابلاغ می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۷ بهمن ساعت 14:20

 حسن رکنی اظهار کرد: در حال حاضر که دامداران نسبت به واردات گوشت قرمز و دام زنده اعتراض دارند و معتقدند تولید مازاد آن‌ها روی دستشان مانده است براساس تقاضای تشکل‌های بخش خصوصی دامپروری، صدور مجوز صادرات 10 هزار گوساله پروار شده در دستور کار است و به زودی ابلاغ می‌شود.

 

وی افزود: با توجه به انباشتگی گوشت قرمز و در خواست انجمن صنفی دامداران و اتحادیه مرکزی دامداران این تصمیم در دستور کار قرار گرفت تا بتوانیم دامداران را در راستای تولید اقتصادی حمایت کنیم.

 

مجوز واردات گوشت قرمز و دام زنده در ابتدای سال صادر شد

 

 

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: از ابتدای سال برای واردات گوشت قرمز و دام زنده پیش‌بینی و مجوز آن صادر شد اما امیدواریم با صادرات مازاد تولید دامداران بتوانیم از آن‌ها و تولید ملی حمایت کنیم.

 

صادرات بیش از 40 هزار تن مرغ و تخم‌مرغ مازاد تولید

 

 

رکنی اظهار کرد: از آنجاکه تولید گوشت مرغ در کشور بیش از نیاز داخلی است و علیرغم امضای تفاهم نامه واردات گوشت مرغ در نیمه اول سال، در حال حاضر نیازی به واردات نیست و امیدواریم صادرات تا پایان سال استمرار یابد.

 

وی گفت: از سوی دیگر در چند ماهه گذشته بیش از 30 هزار تن تخم مرغ و حدود 10 هزار تن گوشت مرغ به کشورهای مختلف صادر شده است و با کاهش سن کشتار و وزن لاشه می‌توانیم صادرات محصولات طیور را به میزان بیشتری به کشورهای مختلف ادامه دهیم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاگوساله , صادرات , مرغ , تخم‌مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: