مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4718     

هزینه‎کرد یک‎میلیارد تومانی واکسیناسیون یک‌میلیون راس دام در خراسان جنوبی

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه با پایان طرح واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری بروسلوز یک‌میلیون و 141 هزار راس دام در استان واکسینه شدند، گفت: برای واکسیناسیون این دام‌ها یک‎میلیارد و 259 میلیون تومان هزینه شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۱۷ مرداد ساعت 14:03

 به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی، علیرضا رفیعی‌پور با بیان اینکه با پایان طرح واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری بروسلوز (تب مالت) یک‌میلیون و 141 هزار راس دام در خراسان جنوبی واکسینه شدند، اظهار داشت: از این تعداد یک‎میلیون و 139 هزار راس دام سبک و یک‌هزار و 400 راس دام سنگین بودند که علیه تب مالت واکسینه شدند.

وی وضعیت بهداشتی دام‌های استان را مطلوب دانست و افزود: برنامه واکسیناسیون طبق پیش‌بینی زمان‌بندی شده اجرا و با حداکثر ایمن‌سازی دام‌های حساس محقق شد.
 
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه مبلغی از دامداران بابت خدمات بهداشتی دامپزشکی از جمله هزینه واکسن، تزریق، تردد و غیره دریافت نشده و تمامی خدمات به صورت رایگان ارائه شده است، افزود: برای واکسیناسیون این دام‌ها یک‎میلیارد و 259 میلیون تومان هزینه شده است.
 
رفیعی‎پور در ارتباط با شناسایی دام‌های آلوده به بیماری تب مالت، تصریح کرد: طی امسال از هزار راس گاو و گوساله خونگیری و آزمایش شده که موردی از این بیماری در دام‌های گاوداری‌های صنعتی و نیمه صنعتی مشاهده نشده است.
 
وی گفت: واکسیناسیون دام‌های سبک علیه بیماری بروسلوز هر سال در یک نوبت و طی چهار ماه نخست سال انجام می‌شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهزینه‎ , واکسیناسیون , دام , خراسان جنوبی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: