مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5144     

هشدار نسبت به گسترش شیوع تب‌برفکی

ایران از نظر رییس سازمان دامپزشکی در بدترین منطقه جغرافیایی به لحاظ مخازن ویروس بیماری تب برفکی قرار گرفته که باید بیشتر از سال گذشته در زمینه‌ مبارزه با این بیماری تلاش کند و برای آن نیاز به اعتبارات بیشتری دارد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت ساعت 15:10

به گزارش خبرنگار ایسنا، مهدی خلج امروز - دوشنبه - در نوزدهمین کنگره دامپزشکی در سالن همایش‌های رازی اظهار کرد: مکاتبات لازم از سوی وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفته و کمیسیون کشاورزی مجلس بر افزایش اعتبارات دامپزشکی تاکید دارد که از این جهت امیدواریم اعتبارات سازمان دامپزشکی در سال جاری وضعیت بهتری نسبت به سال‌های گذشته داشته باشد، اما باید بدانیم برای توسعه مقابله و مبارزه با بیماری تب برفکی باید بیش از پیش به اعتبارات در این حوزه توجه کرد.

وی خاطر نشان کرد: هنگامی که در سال 2001 بیماری تب برفکی در انگلستان شیوع پیدا کرد، شش میلیون رأس دام تلف شد و دامپزشکی این کشور هفت میلیارد دلار خسارت به دامداران پرداخت کرد که این نشان از انجام کار بزرگی در این کشور دارد و باید برای توسعه مقابله و مبارزه با این بیماری در ایران نیز اعتبارات این حوزه افزایش چشمگیری پیدا کند.

رییس سازمان دامپزشکی افزود: علی‌رغم همه محدودیت‌های موجود سال گذشته حدود 13 هزار رأس مجموع تلفات دامی بود که همین بیماری در موج قبلی خود حدود 41 هزار رأس تلفات دامی در کشور داشت.

خلج ادامه داد: وضعیت تولید و تامین واکسن بهبود پیدا کرده و علاقه‌مندان برای سرمایه‌گذاری در تامین واکسن مورد نیاز در حوزه دامی می‌توانند به سازمان دامپزشکی مراجعه کنند و بدون محدودیت به این عرصه ورود پیدا کنند.

وی اظهار کرد: برای امسال 9 میلیون دوز واکسن خریداری شده و در حال ورود به کشور است که امیدواریم تا پایان اردیبهشت‌ماه مشکل تامین واکسن حل شود و از بیست‌وپنجم اردیبهشت‌ماه بتوانیم واکسیناسیون را آغاز کنیم.

رییس سازمان دامپزشکی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص وضعیت لبنیات سنتی اظهار کرد: باید تمام تلاش خود را برای ارتقای کیفیت شیر خام به کار گیریم که در این راستا سازمان دامپزشکی طی سال‌های اخیر برنامه مشخصی تدوین و به مجلس و دولت ارائه کرده است که براساس آن پیشنهاد شده به ازای هر لیتر شیر خام 100 تومان به سازمان دامپزشکی اختصاص یابد تا بتوان از طریق فارغ‌التحصیلان بیکار و با کاهش مصرف آنتی‌بوتیک و افزایش سطح بهداشتی تغذیه دام‌ها، سلامت شیر تولیدی در کشور را ارتقاء دهیم اما در این راستا به مراکز مجاز بهداشتی میدان داده می‌شود و جلوی عرضه لبنیات در مراکز غیربهداشتی گرفته خواهد شد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتب‌برفکی , دام ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 هشدار نسبت به گسترش شیوع تب‌برفکی ۱۳۹۵ دوشنبه ۶ ارديبهشت


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: