مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3902     

همایش ترویج دامپروری و کشاورزی کمیته امداد مغان برگزار شد

مدیرکمیته امداد گرمی مغان از برگزاری همایش ترویج دامپروری و کشاورزی برای یکصد نفر از مجریان طرح های اشتغال و خودکفایی کمیته امداد این شهرستان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۹ آذر ساعت 14:20

 به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اردبیل ،علی نوروزی در حاشیه برگزاری این همایش دو روزه گفت: ارتقا سطح آگاهی مجریان طرح های خودکفایی از ظرفیت دامپروری و کشاورزی منطقه از اهداف برگزاری این همایش است.

 
وی با اشاره به این که از سال 1374 تاکنون در سطح شهرستان مغان یکهزار و 41 طرح دامپروری و 23 طرح کشاورزی و باغداری زیر نظر این نهاد اجرا شده ، افزود: با توجه به بررسی های کارشناسانه و ظرفیت منطقه بیشترین طرح های اجرا شده در بخش های دامپروری، باغداری و کشاورزی بوده است.
 
او با اعلام این که 50 طرح اجرا شده در زمینه دامپروری مربوط به سالجاری است ،گفت: برای اجرای این تعداد از طرح ها بیش از پنج میلیارد و 77 میلیون ریال در قالب تسهیلات اشتغال و خودکفایی اعطا شده است.
 
مدیرکمیته امداد شهرستان مغان اضافه کرد: برگزاری دوره های آموزشی دامداری و دامپروری، یکی از مهمترین اقدامات کمیته امداد برای آموزش صحیح و اصولی نگهداری دام و همچنین مسائل مربوط به دامپروری است تا مددجویان بتوانند با گذراندن این دوره ها از آموزش های صحیح و اصولی بهره مند شوند.
 
شهرستان مغان به مرکزیت گرمی در منطقه مرزی شمال استان اردبیل واقع است. 
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: