مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5086     

همکاری جدید ایران و فائو برای کنترل بیماری تب­ برفکی

در پی شیوع سویه جدید تب برفکی در کشورهای منطقه، رئیس سازمان دامپزشکی کشور با دبیر کمیسیون تب برفکی اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۲۰ بهمن ساعت 16:40

به گزارش خبرگزاری مهر، در این نشست که متعاقب شیوع سویه جدید تب برفکی در کشورهای منطقه برگزار شد، موضوعات تداوم همکاری سازمان دامپزشکی کشور با کمیسیون تب برفکی اتحادیه اروپا و فائو، برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب آموزش‌های مجازی، ارتقای دانش دامپزشکان شاغل در بخش تب برفکی، تبادل اطلاعات و در نهایت همکاری با دانشکده‌های تخصصی حوزه در راستای ارتقا و بازآموزی فارغ التحصیلان دامپزشکی مورد بحث قرار گرفت.

دبیر کمیسیون تب برفکی اتحادیه اروپا ضمن پیشنهاد تهیه و امضا یادداشت تفاهم با فائو برای ارتقای سطح همکاری‌­های چندجانبه در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری تب­ برفکی، همکاری­‌های فنی و آموزشی را مطرح کرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در ایران، اضافه کرد: در صورت ورود کشورهای افغانستان و تاجیکستان در دوره­‌های آموزشی، برگزاری دوره­‌های اختصاصی به زبان فارسی امکان پذیر است.

مهدی خلج، رئیس سازمان دامپزشکی کشور با استقبال از امضای یادداشت تفاهم و افزایش همکاری­‌های بین این سازمان، فائو و کمیسیون تب برفکی اروپا، همکاری‌های گذشته سازمان دامپزشکی در این ارتباط را مثبت ارزیابی کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاهمکاری , فائو , تب­ برفکی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 همکاری جدید ایران و فائو برای کنترل بیماری تب­ برفکی ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۰ بهمن


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: