مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5194     

همکاری سازمان ملل و ایران در صنعت زنبورداری

ایسنا
سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) در راستای توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار در رسته زنبورداری کشور، تفاهم‌نامه‌ چندجانبه‌ای با وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی، اتحادیه سراسری زنبور داری و صندوق حمایت از توسعه صنعت زنبورداری امضاء کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۴ خرداد ساعت 10:39

الساتدر آمادیو نماینده تام الاختیار سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) امروز در مراسم امضای تفام‌نامه چندجانبه توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار اظهار کرد: صنعت زنبورداری ایران نیازی به توسعه کمی ندارد و باید از نظر کیفی و زنجیبره ارزش توسعه پیدا کند که در راستای این پروژه مشترک درصددیم تا با همکاری وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به این هدف که ایجاد ارزش افزوده بیشتر درصنعت زنبورداری به عنوان اشتغالی سبز دست یابیم.

همچنین عفت رئیسی سرحدی - مدیرعامل اتحادیه زنبورداران ایران - در این مراسم گفت: مهمترین مسئله در صنعت زنبورداری نه زنبور عسل بلکه حفظ محیط زیست و توسعه پایدار است. چرا که می‌توان از طریق توسعه زنبورداری و گرده افشانی به افزایش کمی و کیفی تولید در بخش‌های مختلف کشاورزی نیز کمک کرد.

وی افزود: همچنین در راستای افزایش اطمینان مصرف‌کنندگان آزمایشگاه مرجع عسل ایران را تجهیز می‌شود تا بتوان با تایید کیفیت ملی، مردم را از کیفیت عسل های موجود در بازار ایران مطمئن کرد.

 

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاسازمان ملل , زنبورداری ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 همکاری سازمان ملل و ایران در صنعت زنبورداری ۱۳۹۵ سه شنبه ۴ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: