مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 967     
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی

همکاری کارشناسان نیوزلندی در افزایش دوقلوزایی گوسفندان آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی خبر داد: کارشناسان کشور نیوزیلند در بهبود جمعیت دام سبک مولد و افزایش دوقلوزایی با این سازمان همکاری می‌کنند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۶ مرداد ساعت 13:28

 به گزارش دامنا ,مسعود محمدیان در نشستی با هیئت نیوزیلندی با بیان اینکه فرآورده‌های دامی، درصد زیادی از صادرات کشور نیوزیلند را تشکیل می‌دهد، افزود: پرورش گوسفند برای تولید پشم و گوشت، تولید لبنیات، وجود بزرگترین کشتارگاه‌های دنیا و نیز صادرات آهو و اسب از نیوزیلند می‌تواند زمینه بسیار مناسبی برای همکاری‌های مشترک بین ایران و نیوزیلند باشد.

 

وی تولید انبوه گوشت در نیوزیلند و اینکه 7.5 درصد از مجموع تجارت گوشت جهان در این کشور صورت می‌گیرد را زمینه بسیار مناسبی برای همکاری‌های مشترک دانست و افزود:  کشور نیوزیلند با داشتن 4 کشور نیوزیلند با داشتن 4 هزار مزرعه، بزرگ‌ترین مرکز پرورش آهو در جهان و از بزرگ‌ترین کشورهای صاحب گوسفند در جهان است که مقدار 52 درصد از زمین‌های نیوزیلند به چرای دام اختصاص دارند.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به اینکه کارشناسان و گله‌داران کشور نیوزیلند می‌توانند در چندقلو‌زایی گوسفندان آذربایجان‌شرقی این سازمان را یاری رسانند، افزود: مدیریت تغذیه و هورمون‌تراپی یکی از روش‌های موثر در افزایش دوقلو‌زایی در گوسفندان است که در آذربایجان‌شرقی انجام می‌پذیرد.

وی با بیان اینکه ارتباط سازنده با مراکز و سازمان‌های تخصصی بین‌المللی خارج از کشور در زمینه اصلاح نژاد دام‌های کوچک موثر هستند، افزود: افزایش دوقلوزایی با اصلاح‌نژاد گوسفند و بز میسر شده و در پی بهبود جمعیت دام سبک مولد در استان هستیم.

 

مدیریت گله برای دوقلوزایی در طول یک سال از طریق تلقیح مصنوعی و لاپاراسکوپی

محمدیان با اشاره به برنامه های اجرایی در افزایش تولید گوشت گوسفندی و بهبود جمعیت دام مولد تصریح کرد: با بهبود مدیریت تولید و تغذیه دام می‌توان میزان تولید گوشت قرمز گوسفندی را افزایش داده تا به نوعی فشار کمتری نیز به مراتع وارد شود، به همین منظور تاکید بیشتر این سازمان در بخش بهبود تغذیه دام و مدیریت تولیدمثل است.

وی از حمایت این سازمان از گوسفند دارانی که به روش صنعتی فعالیت می‌کنند خبر داد و افزود: پیش‌بینی کرده‌ایم که می‌توان با مدیریت تولیدمثل درصد دوقلوزایی را افزایش داد و یا تولید مثل را به گونه‌ای مدیریت کرد که دوقلوزایی در طول یک سال صورت گیرد و در این راستا تسهیلات ارزان قیمت در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد تا از طرفی تغذیه مناسب برای گله‌های دام سبک تامین شود و از طرف دیگر تولیدکنندگان بتوانند مدیریت تولیدمثل را انجام دهند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار داشت : برای خودکفایی تولید گوشت قرمز و افزایش دوقلوزایی در پرواربندی‌های گوسفند و بز با اصلاح ‌نژادی که از طریق تلقیح مصنوعی و لاپاراسکوپی انجام می‌شود، در دستور کار سازمان قرار دارد.

وی بر همزمان سازی فحلی در گله‌های گوسفند روستایی و افزایش بهره‌وری در تولید تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه 75درصد درآمد یک واحد را تولید گوشت در بر می‌گیرد از این رو نرخ نسبتاً بالای بره‌زایی در خارج از فصل تولید می‌تواند گزینه مناسبی برای افزایش تولید و افزایش بهره‌وری از امکانات موجود باشد.

وی با بیان اینکه استان آذربایجان‌شرقی با دارا بودن نزدیک به 10 میلیون واحد دامی که 45 درصد آن را دام سبک و 55 درصد را نیز دام سنگین تشکیل می‌دهد، رتبه دوم جمعیت دامی کشور را از آن خود ساخته است.

 

محمدیان با اشاره به حدود 10 میلیون واحد دامی در استان که 45 درصد آن را گوسفند وبز در بر دارد گفت: بر اساس آمارهای موجود، میزان تولید سرانه گوشت قرمز در این استان در مقایسه با کشور 35 درصد بیشتر از میانگین کشوری است

آذربایجان‌شرقی با تولید سالانه یک میلیون و 29 هزار تن محصولات دامی، 7.8 درصد کل تولید محصولات دامی کشور را شامل شده و یکی از مهمترین استان‌های شمال ‌غرب کشور در تولید محصولات دامی به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: