مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1442     
پس از 2 سال از تصویب قانون

هنوز یک نفر هم در بخش کشاورزی استخدام نشده است

ایسنا
رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی گفت: علیرغم تصویب قانون استخدام مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی در اسفند ماه سال 89 تاکنون یک نفر هم در سازمان جهاد کشاورزی استخدام نشده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ چهارشنبه ۱۷ مهر ساعت 14:04

  اسماعیل آرمون در این نامه اظهار کرد که با توجه به تصویب قانون استخدام مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی در اسفند 89 و تصویب اصلاحیه این طرح در بهمن 90 در مجلس شورای اسلامی، دولت موظف شده است که از تاریخ تصویب طرح مذکور حداکثر طی سه سال 10 هزار نفر ناظر بخش کشاورزی را در سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها استخدام کند.

 

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی پس از تشکیل پرونده و کلیه اقدامات استخدامی علیرغم گذشته بیش از دو سال از تصویب قانون تاکنون یک نفر را به کار نگرفته و مشکلات نبود تعیین اعتبار را مطرح می‌کند.

 

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان تاکید کرد:‌ این مسئله منجر به انتظار و بلاتکلیفی خیل عظیم ناظران محصولات کشاورزی شده است که با پیگیری‌های مکرر تقاضای تسریع در انجام آن‌ها را دارند لذا خواستاریم ضمن پیگیری علت اجرایی نشدن قانون استخدام در خصوص تامین اعتبار لازم نیز همکاری کنید.

 

همچنین مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی استان گیلان ضمن ارسال نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی خواستار اجرای این قانون شدند.

 

به گزارش ایسنا، در ماده واحد قانون اصلاح قانون استخدام مهندسان ناظر تولیدات کشاورزی آمده است: "دولت موظف است از تاریخ تصویب این قانون و حداکثر ظرف سه سال با رعایت بند «ج» ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب مهر 86 تعداد 10 هزار ناظر بخش کشاورزی و منابع طبیعی با تحصیلات کارشناسی و بالاتر و عضو سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی را که از سال زراعی 82 تا زمان تصویب این قانون حداقل دو سال سابقه فعالیت مستمر در زمینه منابع طبیعی و تولید محصولات راهبردی و اساسی بخش کشاورزی داشته باشند یا در تعاونی‌های تولید به عنوان مدیر یا کارشناس فعالیت کرده‌اند را در مدیریت جهاد کشاورزی استان‌ها، شهرستان‌ها یا مراکز خدمات کشاورزی دارای سوابق مشارکت و نظارت در امور با رعایت ماده 46 قانون مدیریت خدمات کشوری و شرایط عمومی استخدامی کشور در پست‌های عملیاتی و نظارتی جهاد کشاورزی شهرستان‌ها یا مراکز خدمات کشاورزی استخدام کند".

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هااستخدام , ناظر , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: