مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5197     

واردات شیرخشک توسط کارکنان وزارت جهاد تکذیب شد

مهر
معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه هیچ‌یک از کارکنان این وزارتخانه اقدام به واردات شیرخشک نکرده اند، گفت: هیچ مجوزی برای واردات شیرخشک در سال های ۹۴ و ۹۵ صادر نشده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ خرداد ساعت 16:57

حسن رکنی در حاشیه چهارمین همایش سالیانه شرکت نهاده‌های دامی جاهد در جمع خبرنگاران درباره مباحث مطرح شده مبنی بر واردات شیرخشک توسط برخی شاغلین وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: چنین مسئله ای صحت ندارد و هیچیک از کارکنان وزارت جهاد کشاورزی اقدام به واردات شیرخشک نکرده اند، ضمن اینکه هیچ نیازی هم به واردات این محصول نداریم.

وی با بیان اینکه تنها شیرخشکی که وارد کشور شده، با پایه کودک بوده است، گفت: هیچ مجوزی برای واردات این محصول در سال ۹۴ و ۹۵ صادر نشده و اگر ثبت سفارشی برای آن در سال های گذشته انجام گرفته و طی سال ۹۴ این محصول وارد کشور شده است، بنده اطلاعی ندارم.

رکنی درباره خرید حمایتی شیر خام در ۵ استان کشور نیز اظهار داشت: قیمت متوسط خرید شیر حمایتی در این استان ها ۱۳۰۰ تومان است و نرخ کالا بسته به کیفیت آن تا حدودی تغییر می کند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا به جای اختصاص مشوق صادراتی برای صادرات لبنیات این اعتبار صرف افزایش مصرف داخل فرآورده های لبنی نمی شود؟ گفت: به این مسئله باید جدا از بحث صادرات پرداخته شود و لازمه افزایش مصرف فرآورده های لبنی در داخل، نیازمند فرهنگ‌سازی و اختصاص یارانه جداگانه است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به اظهارات برخی مسئولان صنایع لبنی مبنی بر اینکه اختصاص مشوق صادراتی تاثیری بر بازار لبنیات ندارد، تصریح کرد: شاید آنان نخواهند این کار انجام شود و ما در این زمینه از صنایع تبعیت نمی کنیم.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواردات , شیرخشک , وزارت جهاد ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 واردات شیرخشک توسط کارکنان وزارت جهاد تکذیب شد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: