مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 959     
در 4 ماهه نخست امسال صورت گرفت

واکسیناسیون بیش از 5 میلیون دام در خراسان جنوبی

فارس
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: در چهار ماهه نخست امسال 5 میلیون و 506 هزار و 525 نوبت سر واکسیناسیون علیه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در استان انجام شده است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۲۶ مرداد ساعت 13:31

 محمدعلی رضایی با اشاره به بیماری‌های مشترک بین انسان و دام اظهار داشت: محیط زندگی مشترک با حیوانات سبب بیماری‌های مشترک بین انسان و دام می‌شود.

 
 
وی ادامه داد: این بیماری‌ها شامل شاربن، آبله، تب برفکی، بروسلوز،‌هاری و آنتروتکسمی می‌شود.
 
سم‌پاشی بیش از‌ یک‌میلیون دام در خراسان جنوبی
 
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با بیان اینکه در چهار ماهه نخست امسال 5 میلیون و 506 هزار و 525 نوبت سر واکسیناسیون علیه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام انجام شده است، تصریح کرد: این امر سبب کاهش بیماری‌ها در بین انسان‌ها می‌شود.
 
رضایی با بیان اینکه انواع‌ انگل‌ها به ویژه گونه‌های ‌بیماری‌‌زا می‌‌توانند به‌ آسانی ‌به‌ میزبانان‌ دست‌ یافته و صدمه وارد کنند، اذعان داشت: تعداد یک‌میلیون و 562 هزار و 652 رأس بدن دام در استان سم‌پاشی شده است.
 
 
وی سم‌پاشی جایگاه دام را یکی از روش‌های کنترل و پیشگیری از بیماری عنوان کرد و متذکر شد: تعداد 5 میلیون و 580 هزار متر مربع جایگاه دام در خراسان جنوبی سم‌پاشی شده است.
 
کشتار 16 هزار دام در خراسان جنوبی
 
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی با اشاره به میزان کشتار دام سبک و سنگین در استان اضافه کرد: تعداد 15 هزار و 953 رأس دام در استان کشتار شده‌اند.
 
رضایی با بیان اینکه این دام‌ها شامل گوسفند و گاو بوده‌اند، اذعان داشت: برای تامین گوشت قرمز استان این تعداد کشتار در کشتارگاه‌های استان انجام شده است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاواکسیناسیون , دام , خراسان جنوبی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: