مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6356     

واکسیناسیون طیور روستایی علیه بیماری نیوکاسل با مشارکت بسیج

طرح ملی واکسیناسیون طیور روستایی کشور در برابر بیماری نیوکاسل با مشارکت سازمان بسیج سازندگی در 12 استان آغاز شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ دوشنبه ۸ آذر ساعت 10:46

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، در این مراسم دکتر خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور ضمن تبریک سالروز مبارک بسیج ، اعتلا و سربلندی نظام اسلامی را
در مسیر تعاون و استفاده از ظرفیت های دولت و ملت از خداوند مسئلت کرد.

وی در ادامه ضمن اشاره به اهمیت مبارزه با بیماری های طیور و لزوم واکسیناسیون همگانی آن در کشور، شیوع بیماری های طیور را موجب تخریب اقتصاد داخلی و به تبع آن صادرات و اقتصاد بین المللی دانست.

اقای خلج به جایگاه پنجم ایران در تولید مرغ و دهم تولید تخم مرغ در دنیا اشاره کرد و مصونیت طیور از بیماری ها را در تدوین موافقت نامه های صادراتی با سایر ملل موثر برشمرد.

وی به تلفیق علم و عمل و دقت در انجام این طرح اشاره کرد و تامین هزینه بالغ بر شش میلیارد ریال جهت اجرای آن و جزئیاتی از قبیل تدوین برنامه ها، آموزش، پوستر، دستورالعمل فنی، تامین واکسن ، لوازم و تجهیزات را از اقدامات سازمان دامپزشکی در این طرح بیان کرد.

وی با اشاره به مشکلات استفاده از واکسن های تزریقی در واکسیناسیون طیور اقدام ارزشمند موسسه واکسن و سرم سازی رازی در تهیه واکسن آشامیدنی و مقاوم در برابر حرارت را ستود و گفت : ظروف مدرج و مشخصی برای در نظر گرفتن ترکیب دقیق آب و واکسن تهیه و در اختیار عوامل اجرایی قرار گرفته است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور حوزه جغرافیایی انجام طرح را 12 استان و بالغ بر 10 هزار و پانصد روستا اعلام کرد.

وی جمعیت آماری طیور واکسینه شده را بیش از 14 میلیون قطعه اعلام کرد .

دکتر خلج به برنامه های آتی سازمان دامپزشکی کشور در حوزه مبارزه با بیماری های طیور اشاره و خاطرنشان کرد؛ سال 96 با حضور 50 هزار نفر از بسیجیان داوطلب ، طرح ملی واکسناسیون طیور به عنوان یکی از بزرگترین رخدادهای بهداشتی دنیا و با حضور نمایندگان سازمان های بین المللی غذا ، دارو و دام در کل کشور اجرا خواهد شد.

وی در ادامه به مطالعه و تدوین طرح نظام ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و نظارتی طیور روستایی بومی در کارگروه های تخصصی سازمان دامپزشکی کشور اشاره کرد و ساماندهی نظام مند همه مراحل تکثیر ، پرورش، کشتارگاه ها و مراکز بسته بندی روستایی و بومی و جایگزنی نظام کنترل و مراقبت را از اهداف آن اعلام کرد.

در ادامه سردار نقدی نیز به نقش پرورش طیور در تقویت اقتصاد بومی و خانگی اشاره کرد.

وی با اشاره به اقدام ارزنده سازمان دامپزشکی در رفع مشکل بیماری های طیور روستایی و بومی، این طرح را به عنوان الگویی ارزشمند برای سایر حوزه های اجرایی کشور و استفاده از ظرفیت بسیج مردمی در تحقق اهداف و آرمانهای نظام مقدس اسلامی دانست.

وی حمایت دولت از دستگاه ها و مجموعه هایی که به کمک بسیجیان در جبهه جنگ اقتصادی اقدام می کنند را خواستار شد.
در پایان با نام مقدس یا رسول الله (ص) این طرح آغاز شد.

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: