مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4911     

واکنش وزارت جهاد به صادرات تخم‌مرغ بی‌کیفیت

مدیرکل دفتر طیور و زنبور عسل وزارت جهادکشاورزی در واکنش به صادرات تخم‌مرغ بی کیفیت به عراق، گفت: سازمان دامپزشکی و بخش خصوصی بر این موضوع نظارت دارند و به اجناس بی‌کیفیت اجازه صادرات داده نمی‌شود.‌
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۹ آبان ساعت 10:28

به گزارش خبرنگار مهر، حبیب‌ امینی در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش مهر مبنی بر اینکه با توجه به مازاد تولید فراوان و زیان چشمگیر تولیدکنندگان تخم‌مرغ، وزارت جهاد کشاورزی چه تمهیداتی برای تنظیم بازار و بهبود وضعیت مرغ‌داران اندیشیده است؟ اظهارداشت: ما درگام نخست وضعیت صادرات این کالا را بهبود بخشیدیم.

وی اضافه کرد: در این راستا، پیگیری‌های دولت و مذاکراتی که مسئولان ما با طرف عراقی  و سایر کشورهای همسایه‌ انجام داده‌اند، منجر به از سرگیری صادرات و بهبود روند آن شده است.

امینی با بیان اینکه علاوه بر این مبلغ ۵ میلیارد تومان برای حذف مرغ‌های پایان دوره اختصاص یافته است، گفت: در حال حاضر این مبلغ در اختیار اتحادیه مرکزی مرغداران میهن قرار گرفته و کار به خوبی در حال انجام است.

مدیرکل دفتر طیور و زنبور عسل وزارت جهادکشاورزی در واکنش به بی کیفیت بودن تخم مرغ‌های صادراتی به عراق نیز اضافه کرد: سازمان دامپزشکی کشور و بخش خصوصی بر روی تخم‌مرغ‌های صادراتی، نظارت دارند و به اجناس بی‌کیفیت اجازه صادرات داده نمی‌شود.

پیش از این، ناصر نبی‌پور رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران به مهر گفته بود: صادرات تخم‌مرغ‌های بی‌کیفیت ایرانی، صدای عراقی‌ها را درآورده و آنها را مجبور به اعمال قوانین سخت‌گیرانه‌تری را در قبال این موضوع کرده است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , تخم‌مرغ , بی‌کیفیت , وزارت جهاد ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 واکنش وزارت جهاد به صادرات تخم‌مرغ بی‌کیفیت ۱۳۹۴ شنبه ۹ آبان


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: