مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5196     

واگذاری 6500 مرکز درمانی دامی به بخش‌خصوصی

ایسنا
معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: سازمان دامپزشکی نزدیک به 6500 مرکز درمانی و مایه کوبی را به بخش غیردولتی واگذار کرده و یکی از دستگاه های پیشرو در این زمینه محسوب می شویم.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ خرداد ساعت 17:53

خالد خداوردی امروز - چهارشنبه - در جلسه مدیران امور مالی ادارات کل دامپزشکی استان های کشور که به میزبانی کرمان برگزار شد، اظهار کرد: سازمان دامپزشکی کشور به نوعی دستگاه حاکمیتی و نظارتی است و مسئولیت هایی که براساس قانون برای آن مشخص شده تمام جامعه روستایی عشایری و شهری را مخاطبان این دستگاه قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه مباحث اقتصادی و مسائل بهداشتی به دامپزشکی گره خورده است، افزود: باتوجه به اهمیت این سازمان، از نظر تشکیلات سازمانی، پست های حاکمیتی ابلاغ شده است و در سطح کشور هم به صورت شبکه بسیار منسجم در حال فعالیت هستیم.

خدایوردی بیان کرد: 724 واحد اداره فنی در سطح کشور وجود دارد که بالاترین رده را بعد از سازمان دامپزشکی کشور، اداره کل دامپزشکی در استان ها و ادارات شهرستان ها به خود اختصاص می دهند ضمن اینکه 227 واحد خانه بهداشت نیز داریم که از محل اعتبارات مناطق محروم ریاست جمهوری تامین اعتبار شده و در سال 1377 احداث شده اند. همچنین 132 قرنطینه مرزی و بین استانی در کشور وجود دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: قریب به 98 هزار واحد اپیدمیولوژی در سراسر کشور در سامانه GIS سازمان ثبت شده اند و نزدیک به 225 هزار واحد مرکز عرضه فرآورده خام دامی در حیطه دامپزشکی محصول سالم را به دست مصرف کننده می رسانند.

وی ادامه داد: کشور ما نیمه خشک محسوب می شود و با کمبود زمین های قابل کشت و مزارع پخش علوفه مواجه هستیم و یکی از ضروریات این حوزه افزایش واحد تولید در سطح است که از وظایف حساس دامپزشکی است.

خداوردی تصریح کرد: در بحث امنیت غذایی و در زمینه صادرات کشورهای خریدار براساس اساسنامه سازمان جهانی بهداشت دام، تنها مرجع صلاحیت دار را سازمان دامپزشکی کشورها می دانند و خوشبختانه سازمان دامپزشکی کشور ما در این حوزه اقدامات بسیار خوبی انجام داده است ضمن اینکه این مساله به استعدادها و توانمندی های سطح کشور باز می گردد.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور گفت: اکنون بحث مهم در حوزه صادرات که مورد تاکید دولت هم هست حوزه بهداشت و سلامت محصول است، چراکه حرف اول را بهداشت گرایی می زند و سازمان برای اینکه بتواند این وظیفه را به نحو احسنت انجام دهد از سال 1393 پایش باقیمانده های سموم وآنتی بیوتیک ها در مواد غذایی را که یکی از طرح های مهم و حساس می باشد، به اجرا گذاشته است.

وی یادآور شد: در زمینه مسائل امنیتی نیز سازمان دامپزشکی در زمینه پدافندغیرعامل یکی از دستگاه های مهم به شمار می رود، چراکه به این اعتقاد رسیده اند که آسیب پذیرترین بخش در حوزه کشاورزی دامپزشکی است زیرا نزدیک 180 عامل بیماری زا در حوزه دام وجود دارد که سازمان موظف است از بروز این بیماریها جلوگیری کند.

خدایوردی گفت: سازمان دامپزشکی نزدیک به 6500 مرکز درمانی و مایه کوبی را به بخش غیردولتی واگذار کرده است و 22 هزار نفر به این واسطه اشتغال یافته اند و یکی از دستگاه های پیشرو در این زمینه محسوب می شویم.

وی افزود: حدود 760 کشتارگاه در سطح کشور وجود دارد که معمولا جز وظایف حاکمیتی و نیروهای دولت در آنجا مستقر هستند اما در این زمینه مساله نیروی انسانی مشکل ایجاد کرده است چراکه در بحث کشتارگاه ها و در مناطق روستایی و دورافتاده باید خدمات به خوبی ارائه شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان دامپزشکی کشور یادآور شد: در ماده 194 قانون برنامه پنجم که به توسعه روستایی اشاره شده است قانون تاکید کرده که دولت مکلف است در مناطق روستایی برای رفع تبعیض و فقر اقدامات لازم را انجام دهد و یکی از این اقدامات در ارتباط با شغل افراد است و اگر بتوانیم بحث های پیشگیرانه را به درستی انجام دهیم مشکلات کاهش می یابد.

خداوردی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای مهم در این زمینه راه اندازی خانه های بهداشت بود ولی خیلی از این خانه ها به دلیل کمبود نیرو اکنون خالی است که می طلبد اقدامات مهمی در این زمینه انجام شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرکز درمانی دامی , بخش‌خصوصی , دامپزشکی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 واگذاری 6500 مرکز درمانی دامی به بخش‌خصوصی ۱۳۹۵ چهارشنبه ۵ خرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: