مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4441     

ورامین قطب پرورش اردک در ایران

مهر
شهرستان ورامین با تولید بیش از ۲۲ میلیون قطعه جوجه و جوجه اردک، بیش از ۷۰ درصد نیاز کشور را تأمین کرده و به عنوان قطب تولید آن در ایران شناخته می شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ سه شنبه ۱۸ فروردين ساعت 07:52

 شهرستان ورامین همواره از پتانسیل و ظرفیت های بالایی در بخش های مختلف اقتصادی، کشاورزی، صنعتی و دامپروری برخوردار بوده به طوری که این شهرستان در بخش های مختلف توانسته به موفقیت های مهم و قابل توجهی برسد.

 
شاید تا چند سال اخیر کسی تصور نمی کرد که شهرستان ورامین در تولید جوجه اردک به عنوان قطب نخست کشور شناخته شود ولی امروز فعالان این حوزه  توانسته اند بیش از ۷۰ درصد نیاز کشور را در بخش های مختلف این محصول تأمین کنند.
 
                                   
 
تولید ۲۲ میلیون جوجه و جوجه اردک در ورامین
 
یکی از موفقیت های شهرستان ورامین طی سال های اخیر در بخش تولید جوجه و جوجه اردک است که با تلاش فعالان این بخش در شهرستان، ورامین هم اکنون به قطب اصلی تولید این محصول در کشور بدل شده است.
 
تولید جوجه اردک با توجه به هزینه اندک، بیماری کم و سود مناسب مورد توجه فعالان اقتصادی در ورامین قرار گرفته و با توجه به موفقیت واحدهای فعال در شهرستان، سرمایه گذاران بیشتری طی سال های اخیر برای ورود به این عرصه ابراز تمایل کردند.
 
                            
 
محمد حسین تاجیک در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به موفقیت شهرستان ورامین در تولید جوجه و جوجه اردک در سطح کشور اظهار داشت: شهرستان ورامین در زمینه تولید و پرورش جوجه و جوجه اردک به عنوان یکی از قطب های اصلی کشور محسوب می شود.
 
ارسال جوجه و جوجه اردک های ورامین به استان های شمالی و اصفهان
 
رییس جهاد کشاورزی شهرستان ورامین افزود: شهرستان ورامین توانسته است با تلاش فعالان اقتصادی بیش از ۷۰ درصد جوجه و جوجه اردک کشور را تأمین کند و این نشان دهنده عزم و همت جهادی تولیدکنندگان ورامین است.
 
وی ادامه داد: شهرستان ورامین با تولید بیش از ۲۲ میلیون قطعه جوجه و جوجه اردک، بیش از ۷۰ درصد نیاز کشور را تأمین کرده و به عنوان قطب اصلی این محصول در ایران شناخته می شود.
 
تاجیک اضافه کرد: جوجه و جوجه اردک های تولید شده در شهرستان ورامین به استان های شمالی و استان های دیگر نظیر اصفهان ارسال می شود به طوری که بسیاری از استان های کشور از جوجه های تولید شده در ورامین استفاده می کنند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاورامین , پرورش اردک , جوجه اردک ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 ورامین قطب پرورش اردک در ایران ۱۳۹۴ سه شنبه ۱۸ فروردين


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: