مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3145     
رئیس اتحادیه زنبورداران استان اصفهان:

ورود عسل‌های تقلبی در بازار‌های اصفهان کیفیت عسل‌های بومی را پایین آورده است

فارس
رئیس اتحادیه زنبورداران استان اصفهان گفت: ورود عسل‌های تقلبی به استان سبب شده تا کیفیت عسل‌های تولیدی در استان کاهش پیدا کند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۳۱ تير ساعت 12:04

 گودرز میرزایی‌فر با اشاره به اینکه استان اصفهان از نظر تولید عسل مرغوب در کشور رتبه نخست را دارد، اظهار کرد: متأسفانه یکی از معضلاتی که در حال حاضر وجود دارد ورود عسل تقلبی از چین است. این عسل‌های تقلبی، عسل شکری بوده که توسط کارخانه‌هایی در داخل کشور خریداری و بسته‌بندی می‌شود و هیچ نظارتی نیز بر این کارخانه‌ها نمی‌شود.

 
رئیس اتحادیه زنبورداران استان اصفهان تصریح کرد: ورود این عسل‌های تقلبی به کشور سبب شده عسلی که از کیفیت خوبی برخوردار بوده و تولید داخل استان است خریداری نشود. با توجه به مشکلاتی که در حال حاضر گریبان‌گیر زنبورداران است و آنها را متضرر کرده است، زنبورداران نیز به سمت تولید عسل تقلبی رفته‌اند که کارخانه‌داران نیز این عسل‌ها را بیشتر و با قیمت پایین‌تر خریداری‌، بسته‌بندی و به بازار عرضه می‌کنند.
 
میرزایی‌فر خاطرنشان کرد: زمانی استان اصفهان باکیفیت‌ترین عسل را در کشور تولید می‌کرد اما در حال حاضر متأسفانه با توجه به مشکلات عدیده‌ای که زنبورداران با آنها مواجه هستند عسل تولید شده در استان از نظر مرغوبیت نیز افت کرده است.
 
وی با بیان اینکه تولید عسل مرغوب و با کیفیت برای زنبورداران با صرفه نیست، گفت: مردم نیز رقبتی برای خرید عسل‌های مرغوب و باکیفیت ندارند و به دلیل قیمت بالای آن تمایلی به خرید آن ندارند.
 
رئیس اتحادیه زنبورداران استان اصفهان تاکید کرد: اگر دولت بودجه‌ای را در اختیار تعاونی‌ها و اتحادیه قرار دهد تا عسل مرغوب را خود خریداری کرده و تحت نظارت خود توزیع کنند، می‌تواند کمک زیادی برای تولیدات سالم داشته باشد اما در حال حاضر هیچ‌گونه نظارتی بر کارخانه‌ها و بسته‌بندی آنها نمی‌شود.
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاعسل‌های تقلبی , کیفیت , عسل‌های بومی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: