مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 862     
معاون تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی از مشكلات حال حاضر می‌گوید:

وزارت جهاد کشاورزی شبیه شهر نابود شده است/ با انتخاب حجتی کشاورزان جان تازه‌ای می‌گیرند

ایلنا
معاون تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به وضعیت سیاه کشاورزی کشور با انتخاب حجتی کشاورزان جان تازه می‌گیرند.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ سه شنبه ۱۵ مرداد ساعت 13:36

 بهزاد قره یاضی معاون تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: در حال حاضر وزارت جهاد کشاورزی شبیه شهری است که مورد تهاجم هسته‌ای قرار گرفته و تمامی امکانات حیاتی آن قطع شده است.

وی ادامه داد: تمامی ساختمان‌های وزارت جهاد کشاورزی بصورت رایگان به نهادهای مختلف بخشیده شده است و نتیجه آن شد که هرکدام از بخش‌های مختلف وزارت جهاد کشاورزی در گوشه‌ای از شهر پراکنده شود که مراجعین را با مشکل دسترسی به بخش‌های مختلف این وزارت روبرو کرده است.

قره یاضی نیروی انسانی بخش کشاورزی را تضعیف شده خواند وافزود: تعداد زیادی از نیروهای متخصص را خانه نشین کردند و با باقی مانده نیروهای متخصص و برجسته آنگونه رفتار کردند که دل آزردگی، ابهام از آینده و ترس از اخراج در آن‌ها نیروی برای فعالیت مفید باقی نگذاشته است.

معاون تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه تولید بسیاری از محصولات کشاورزی در چند سال گذشته بطور کلی مختل شده است، ادامه داد: درحال حاضر میانگین سالانه بیش از ۱. ۵ میلیون تن شکر وارد می‌شود در حالی که در سال ۸۳ به مرز خود کفایی رسیده بودیم و تنها مختصری واردات شکر با تعرفه ۱۵۰ درصدی داشتیم.

به گفته وی، در سال گذشته ۱۶ میلیارد دلار محصولات کشاورزی مصرفی وارد کشور شده است که برای هریک دلار آن ملت ما متحمل مشقات زیادی شده است.

قره یاضی با تاسف بار خواندن اینکه حدود نیمی از کالری مورد نیاز کشور وارداتی است، گفت: واردات بی‌رویه باعث برهم زدن تناوب زارعی کشور شده است که تناوب برداشت پایدار و بهینه محصول یک ضرورت برای حیات کشاورزی است.

رئیس سابق پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی با اشاره به بی‌توجه‌ای به مبارزه با آفات افزود: کشت پنبه به پایین‌ترین سطح خود رسیده است وهمچنین کیفیت واکسن موسسه رازی روز به روز کاهش پیدا کرده است و واردات واکسن افزایش بی‌رویه داشته به طوری که حتی واکسن دام و طیورنیز وارد می‌شود.

وی شیلات را در وضعیت بسیار نامناسب خواند و افزود: کشور از نظر مهندسی ژنتیکی کشاورزی از اوگاندا، ‌غنا، بنگلادش، پاکستان، سودان و مصر عقب افتاده است و از همه مهم‌تر کشاورزی و دامپروری و شیلات کشور با ابهامات بسیاری روبرو است.

وی در رابطه با انتخاب حجتی با عنوان وزیر جهاد کشاورزی افزود: انتخاب حجتی از بهترین انتخابات کابینه روحانی است، انتخابی که به نظر می‌آید کسی که خواهان پیشرفت کشور و علاقمند به تغییر وضیت موجود باشد از آن حمایت خواهد کرد.
قره یاضی ادامه داد: حجتی از اولین روزهای پیروز انقلاب وارد جهاد سازندگی شد و مشکلات بسیاری از کشاورزان و روستاییان را برطرف کرد.

وی با اشاره به مدیریت حجتی در زمان ادغام دو وزارت جهاد و وزارت کشاورزی افزود: در همین دوره به رغمانتظارات همگان نه تنها تولید با تنش مواجه نشد بلکه شاهد افزایش همه شاخص‌های تولید به سمت بهبود بودیم.
معاون تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی در همین راستا ادامه داد: در سال ۸۳ جشن خودکفایی گندم برگزار کردیم و تقریبا با قطع واردات مواجه شدیم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه در حبوبات صادرکننده بودیم، گفت: در تولید سیب زمینی نیز نه تنها صادرکننده بودیم بلکه سال‌های متمادی شاهد نوسانات فصلی سیب زمینی نیز نبودیم.
معاون تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: امید ایجاد شده در کشاورزان به این خاطر است که اطمینان دارند در راس سکان هدایت بخش اجرایی کشور کسی قرار گرفته که با آشفته گویی و نسنجیده گویی و ادعای مدیریت جوان، هزینه تولید آن‌ها را چه به دلیل تحریم، تشدید تحریم‌ها، سوءمدیریت‌ها، ناشایسته سالاری‌ها، رفاقت بازی‌ها و قبیله گرایی‌ها بر تولیدکننده و کشاورزان بر باد نخواهد رفت.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاوزارت , جهاد کشاورزی , حجتی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: