مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1231     
در پی ادعای کاهش تولید تخم‌مرغ

وزارت کشاورزی: به جای دامن زدن به مسائل نادرست، مشکلات را حل کنید

ایسنا
در حالی که رییس کمیسیون کشاورزی مجلس افزایش قیمت تخم‌مرغ را ناشی از کاهش تولید عنوان کرده و مسئولان وزارت تجارت نیز خواستار پاسخگویی وزارت جهاد کشاورزی به این موضوع شده‌اند، مدیرکل دفتر طیور وزرات کشاورزی تصریح کرد: به جای دامن زدن به مسائل نادرستی مانند افزایش قیمت و کاهش تولید تخم‌مرغ باید به فکر حل مشکلات تولیدکنندگان بود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۲۵ شهريور ساعت 14:20

  طی چند ماه اخیر قیمت تخم‌مرغ در بازار مصرف با نوسانات بسیاری مواجه شد به گونه‌ای که حتی طی هفته‌های اخیر قیمت این محصول به مرز شانه‌ای 11 هزار تومان هم رسید که البته مرغداران علت این گرانی را افزایش هزینه‌های ناشی از کمبود و گرانی خوراک مرغ می‌دانند.

 

با وجود حل تدریجی مشکل نهاده‌های تولید از طریق ترخیص محموله‌های بلاتکلیف ذرت و سویا در گمرک، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام کرد: دپوی 30 روزه خوراک مرغ در گمرک‌ موجب توقف جوجه‌ریزی مرغ‌داران، ذبح مرغ‌های تخم‌گذار و افزایش قیمت تخم‌مرغ در بازار شده است که مدیرکل تامین و توزیع کالای وزارت تجارت در این زمینه تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی باید پاسخگو باشد چراکه اگر تولید یک کالا معادل تقاضا باشد بازار و قیمت‌ها جو آرامی خواهد داشت.

 

 

امسال هیچ گله‌ مولد مرغ تخم‌گذاری حذف نشده است

 

 

در این باره رضا ترکاشوند - مدیرکل دفتر طیور وزرات جهاد کشاورزی - به ایسنا گفت: در سال جاری علیرغم مشکلات متعدد برای تامین خوراک مرغ، هیچ گله‌ مولدی حذف نشده و نگرانی بابت تولید تخم‌مرغ وجود ندارد اما کاهش و ثبات قیمت این فرآورده پروتئینی در بازار مصرف مستلزم حل شدن کامل مشکل نهاده‌های تولید و کاهش قیمت آن است.

 

 

میانگین فروش هر شانه تخم‌مرغ در کشور کمتر از 8500 تومان

 

 

وی افزود: در حال حاضر قیمت فروش هر کیلو تخم‌مرغ در مرغداری حدود 3500 تومان و کمتر از هزینه‌های تمام شده تولیدکنندگان است. از سوی دیگر متوسط قیمت کشوری تخم‌مرغ در بازار مصرف از قیمت مصوب شانه‌ای 8500 تومان پایین‌تر آمده است.

 

مدیرکل دفتر طیور وزرات جهاد کشاورزی ادامه داد: سازمان‌های نظارتی مانند سازمان حمایت از مصرف کنندگان باید با برخی از مغازه‌داران در سطح شهرها که تخم‌مرغ را بالاتر از قیمت مصوب می‌فروشند، برخورد کند.

 

 

به جای دامن زدن به مسائل نادرست به فکر حل مشکلات تولیدکنندگان باشید

 

 

ترکاشوند تاکید کرد: مهمترین نگرانی مرغداران تامین به موقع نهاده‌های تولید با قیمت مناسب است که البته تا حدودی این مشکل برطرف شده اما باید هر چه سریع‌تر این مشکل برای همه مرغداران حل شود تا آن‌ها انگیزه‌ی ادامه تولید داشته باشند.

 

وی اظهارکرد: دامن زدن به مسائل نادرستی مانند افزایش قیمت و کاهش تولید تخم‌مرغ به صلاح نیست و جای این اظهارات باید به فکر حل مشکلات تولیدکنندگان بود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتولید , تخم مرغ , طیور ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: