مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 418     
عضو کمیسون کشاورزی مجلس:

وزیر جهاد کشاورزی دولت جدید؛ باید مرد روزهای سخت باشد

حجت الاسلام سید محمدسادات ابراهیمی گفت: هر چه تعامل مجلس و وزیر بهتر باشد، قوانین موثر تری برای بخش کشاورزی تصویب خواهد شد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۱۰ تير ساعت 11:45

 حجت الاسلام سید محمدسادات ابراهیمی نماینده مردم شوشتر و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج گفت: وضعیت فعلی کشور از نظر اقتصادی بسیار خاص است و در شرایط ویژه ای به سر می بریم و با توجه به تحریم های اعمال شده از سوی قدرت های غربی، بخش کشاورزی اولویتی بسیار بیشتر از سایر بخش های کشور دارد.


وی در ادامه افزود: وزیر آینده کشاورزی باید مرد روزهای سخت بوده و از نظر مدیریتی، یک فرد توانمند و در حد وزارت کشاورزی باشد.


نماینده مردم شوشتر در مجلس با اشاره به شعار اعتدال گرایی رئیس جمهور منتخب گفت: وزیر چنین دولتی باید با نگاهی مثبت با مجلس تعامل داشته و برای ارائه قوانین کمک کننده به بخش کشاورزی، مجلس را یاری کند.


وی تصریح کرد: هر چه تعامل مجلس و وزیر بهتر باشد، قوانین موثرتری برای بخش کشاورزی تصویب خواهد شد، صد درصد شرایط جهان و کشور در سال جاری با گذشته تفاوت های بسیار کرده و وظایف محوله به وزارت جهاد کشاورزی نیز گسترده تر شده است.


سادات ابراهیمی ادامه داد: وزیر جدید کشاورزی باید اطلاعات و تجربه خاص در زمینه های واردات، صادرات و تنظیم بازار داشته باشد و با یک برنامه ریزی مدون، بین بازار عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کند.                    

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاوزير جهاد کشاورزي,کميسون کشاورزي,مجلس, ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 وزیر جهاد کشاورزی دولت جدید؛ باید مرد روزهای سخت باشد ۱۳۹۲ دوشنبه ۱۰ تير


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: