مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4046     

وضعیت مرغداران خوزستان بهبود می‌یابد

ایسنا
معاون امور دام جهاد کشاورزی خوزستان گفت: با خرید تضمینی به بهبود وضعیت تولیدکنندگان مرغ در استان کمک می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۶ دي ساعت 18:43

 محمد مشکورزاده اظهار کرد: شرکت پشتیبانی امور دام با خرید این مرغ‌ها اقدام به ذخیره‌سازی می‌کند. 

 
وی افزود: اگرچه این مساله در سال‌های پیش نیز مطرح شده بود اما به دلیل این‌که ما استانی وارد کننده در زمینه تامین مرغ بودیم، خرید تضمینی از مرغداران استانی صورت نمی‌گرفت زیرا موازنه منفی بین تولید استان و نیاز استان وجود داشته است اما در سال جاری این خرید انجام می​شود و متقاضیان و مرغداران علاقمند می‌توانند مرغ تولیدی خود را به شرکت پشتیبانی امور دام عرضه کنند. 
 
مشکورزاده از تشکیل ستاد مرغ در ابتدای سال جاری در جهاد کشاورزی استان خبر داد و خاطرنشان‌کرد:​ قرار است در این ستاد تمام جوانب تولید، کشتار و عرضه مرغ در استان مورد بررسی قرار گیرد. جلسات این ستاد به صورت مستمر و یا به دلیل وجود شرایط غیرعادی و برای پیش‌بینی نوسانات احتمالی مرغ در بازار تشکیل خواهد شد. 
 
مشکورزاده گفت: مدیرکل امور اقتصاد استانداری، سازمان صنعت، انجمن صنفی کشتارگاه​های طیور، اتاق اصناف اهواز، اداره‌کل دامپزشکی، شرکت پشتیبانی امور دام و اتحادیه مرغداران استان اعضای این ستاد هستند. ستاد مرغ پیش از این‌ها وجود نداشته و این ستاد برای هماهنگی​های بین‌بخشی مرتبط با موضوع مرغ تشکیل شده است.
 
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هامرغداران , خوزستان , بهبود , مرغ ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 وضعیت مرغداران خوزستان بهبود می‌یابد ۱۳۹۳ شنبه ۶ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: