مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3888     

وقتی دولت زورش به کارخانه‌های لبنی نرسید؛ بچرخ تا بچرخیم

پس از اینکه وزارت کشاورزی برای اعمال نرخ مصوب 1440 تومانی شیر خام، زورش به کارخانه‌های لبنی نرسید، خود مشتری شیر شد و خرید تضمینی آن را آغاز کرد. البته صنایع لبنی هنوز هم از موضع خود کوتاه نیامده و همچنان نرخ پیشنهادی خود (1250 تومان) را اعمال می کنند و می‌گویند ˝دولت نمی‌تواند با خرید تضمینی، به کارخانه فشار بیاورد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۱۸ آذر ساعت 14:03

 در این میان مسئولان جهاد کشاورزی نیز به عنوان متولی حمایت از تولید، بر اجرای نرخ مصوب تنظیم بازاری شیر خام تاکید داشته و می‌ گویند تا زمانی که نرخ قانونی این محصول اعمال نشود، خرید تضمینی را ادامه می‌دهند.

 
به گزارش خبرنگار ایسنا، از ابتدای تیر امسال که دولت از طریق مصوبه‌ ستاد تنظیم بازار قیمت هر کیلوگرم شیر خام 3.2 درصد چربی با بار میکروبی 100 هزار را 1440 تومان اعلام کرد، از سویی قیمت انواع لبنیات افزایش یافت و از سوی دیگر صنایع لبنی اعلام کردند که با توجه به کشش بازار می‌توانند این محصول را نهایتا تا کیلویی 1250 از دامداران بخرند و مابه‌التفاوت این نرخ (190 تومان) تا قانونی شدن قیمت را دولت باید به صورت یارانه به دامداران بپردازد.
 
پس از برگزاری جلسات مختلف در وزارت جهاد کشاورزی، نهایتا کار به جایی رسید که دولت 225 میلیارد تومان یارانه شیر برای بهار امسال و حمایت از دامداران تعیین کرد تا همان مابه‌التفاوت مدنظر دامداران و صنایع لبنی را به تولیدکنندگان پرداخت کرده باشد.
 
اما در ادامه با توجه به اینکه همچنان کارخانه‌های صنایع لبنی هر کیلوگرم شیر خام ممتاز را از دامداران 1250 تومان می‌خریدند، وزیر جهاد کشاورزی، سازمان تعاون روستایی را موظف کرد که شیر خام واحد‌های دامپروری را به قیمت مصوب دولتی کیلویی 1440 تومان به صورت تضمینی بخرد و این کار از دهم آذر در استان قزوین آغاز شد و پس از آن در دیگر استان‌ها و از روز گذشته در استان تهران آغاز شد.
 
نمی‌توانند به کارخانه‌ها فشار بیاورند و خرید تضمینی شکست می‌خورد
البته صنایع لبنی معتقدند "طرح خرید تضمینی شیر شکست می‌خورد و دولت نمی‌تواند با اجرای این طرح به کارخانه‌ها برای بالا‌بردن قیمت خرید شیر خام فشار بیاورند".
 
محمد فربد، عضو انجمن صنفی صنایع لبنی در این زمینه تصریح کرد: اجرای طرح خرید تضمینی شیر از سوی دولت، کارشناسی شده نیست و این کار جز شکست برای تصمیم گیران ارمغانی در بر نخواهد داشت و اگر دولت با اجرای این طرح می‌خواهد به عنوان ابزار فشار برای بالا بردن قیمت خرید شیر خام از سوی کارخانه‌های استفاده کند، مسلما موفق نمی‌شود.
 
تا قانونی شدن قیمت پای اجرای قانون ایستاده‌ایم
اما محمد موسوی، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در پاسخ به این ادعای صنایع لبنی تصریح کرد که خرید تضمینی شیر خام تا زمانی که نرخ خرید آن از سوی کارخانه‌ها به قیمت قانونی مصوب 1440 تومان باز نگردد، ادامه دارد و وزارت جهاد کشاورزی به عنوان مجری قانون پای اجرای آن ایستاده است.
 
مشخص نیست این کشمکش دولت با صنایع لبنی تا کجا ادامه پیدا می‌کند و آیا وزرات جهادکشاورزی می‌تواند صنایع لبنی را موظف به اجرای قانون کند؟
 
البته خرید تضمینی محصولات کشاورزی براساس قانون وظیفه دولت است و وزارت جهاد کشاورزی براساس این قانون باید شیر خام را از دامداران به نرخ مصوب تعیین شده بخرد تا بتواند ضمن جلوگیری از زیان تولید‌کنندگان قیمت این محصول را در بازار متعادل‌ کند.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هادولت , کارخانه‌های لبنی , شیر خام , دامداران ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: