11:19 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4085     

پرداخت با روبل، به ضرر صادرکنندگان

عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: فعالان حوزه کشاورزی و صنایع غذایی، آمادگی کامل برای تامین نیازهای روسیه دارند اما پرداخت با ˝روبل˝ ، به زیان صادرکنندگان ایرانی خواهد بود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ سه شنبه ۹ دي ساعت 20:34

 به گزارش واحد مرکزی خبر، شاهرخ ظهیری در نشست نمایندگان اتاق بازرگانی تهران افزود: روسیه اعلام کرده است که پرداخت به صادرکنندگان ما از طریق روبل خواهد بود که با توجه به کاهش 50 درصدی ارزش روبل، صادرکنندگان ما زیان می‌بینند البته مشکلات بانکی نیز پیش روی این مراودات تجاری قرار دارد.

برای واردات از روسیه، تعرفه وضع شود

سیدرضا نورانی دیگر عضو هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران نیز با اشاره به تعرفه‌هایی که روسیه برای واردات 300 میلیون دلاری انواع میوه‌ و سبزی ایرانی وضع کرده است ، گفت: ایران نیز باید در برابر واردات 304 میلیون دلاری گندم و ذرت از روسیه تعرفه وضع کند.

وی، با بیان این که کمبود کانتینر یخچالی برای حمل و ترانزیت میوه و محصولات تازه از مشکلات در روابط تجاری با روسیه است ، گفت : این مشکل امروز نیست و 20 سال است که شرکت‌های حمل‌ و نقل بین‌المللی این مساله را گوشزد می‌کنند.

احیای بانک مشترک بین دو کشور

نورانی بهترین راه برای حل مشکل بانکی میان ایران و روسیه را احیای بانک مشترک، دانست که در آن هم ایرانی‌ها و هم روس‌ها سرمایه‌گذاری کنند، زیرا بانکی که در روسیه برای امور بانکی و انتقال ارز مشخص شده ، هزینه بالایی دریافت می کند.

روسیه ، در حالی وارد سال جدید می شود که قیمت نفت کاهش یافته است و تحریم های سخت غرب اقتصاد این کشور را با مشکل مواجه کرده است.

اما پوتین، در کنفرانس خبری پایان سال خود ابراز نگرانی زیادی  از شرایط اقتصادی کشورش نکرد.

وی قول داد، اقتصاد این کشور ظرف دو سال آینده بهتر از قبل شود.

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 پرداخت با روبل، به ضرر صادرکنندگان ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۰ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: