مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4977     

پرورش صنعتی گوسفند با اثر ژن چند قلو زایی گوسفند افشاری

ایرنا
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت: با تثبیت ژن چند قلو زایی گوسفند افشاری، می توان از این شیوه علمی برای مقرون به صرفه کردن پرورش صنعتی گوسفند کمک گرفت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ شنبه ۷ آذر ساعت 16:04

حسین جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: محققان و پژوهشگران زنجانی در دانشگاه زنجان و مرکز تحقیقات سازمان جهاد کشاورزی این استان، موفق به تثبیت ژن چند قلو زایی در گوسفند افشاری شده اند و این نژاد توانایی تولید حداکثر چهار بره در هر دوره باروری را دارد.
چهار سال قبل، پژوهشگران دانشگاه زنجان با مشارکت مرکز تحقیقات جهاد کشاورزی استان زنجان برای نخستین بار در ایران و دومین بار در جهان، موفق به تثبیت ژن چند قلو زایی در گوسفند افشاری شدند.
وی یادآورشد: پس از تثبیت این ژن، محققان این سازمان در تلاش برای ایجاد گله ای با ژن چند قلو زایی از گوسفندان افشاری برآمدند و هم اکنون یک گله از این گوسفند در ماهنشان و یک گله در زنجان در حال پرورش هستند.
در اردیبهشت سال 93، مرکزی در منطقه قره پشتلوی شهرستان زنجان برای پرورش گوسفند نژاد افشاری با هدف گسترش ژن چند قلوزایی در گله ها راه اندازی شد که در این مرکز نزدیک به 160 گوسفند افشاری دارای این ژن نگه داری می شد.
جعفری اظهارکرد: در صورتی که بتوان این ژن چند قلوزایی را به گله هایی دیگر منتقل کرد، می توان گامی مهم در مسیر صنعتی سازی پرورش گوسفند در زنجان و کشور برداشت.
گوسفند افشاری سرعت بالایی در رشد و توانایی قابل توجهی در برابر سرما و تنش های دمایی دارد و می تواند با حداقل میزان علوفه نیز به زندگی خود ادامه دهد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه پرورش صنعتی گوسفند با توان تولید یک بره در هر دوره باروری مقرون به صرفه نیست، گفت: شاید تولد چهار بره در هر دوره باروری برای دامداران سنتی مقرون به صرفه نباشد اما برای پرورش گوسفند در فضای بسته و به شکل صنعتی، به صرفه است.
وی خاطر نشان کرد: از سوی دیگر با توجه به کاهش روز افزون مراتع و عرصه هایی که بتوان در آن دام ها را به چرا برد، دامداران سنتی نمی توانند علوفه مورد نیاز گوسفند دارای توان چند قلوزایی را تامین کنند.
جعفری ادامه داد: گوسفند افشاری با توانایی چند قلوزایی، نژادی مناسب و مقرون به صرفه برای پرورش صنعتی گوسفند در محیطی بسته و با علوفه مورد نیاز در این واحدهای صنعتی است.

اخبار مرتبط با این خبر


khakhs : 100% گله 4تا بره در هر زایش میده؟بشین ما رو نخندون
نظر شما
نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: