2:47 عصر | ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1336     
مدیر شبکه دامپزشکی ریگان عنوان کرد

پرورش 11 هزار رأس گاو نژاد جرسی در ریگان

فارس
مدیر شبکه دامپزشکی شهرستان ریگان گفت: شهرستان ریگان موقعیت مناسبی برای پرورش گاو جرسی دارد و 11 هزار رأس تاکنون پرورش یافته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۸ مهر ساعت 16:44

 محسن دهقانیان اظهار داشت: شهرستان ریگان با دارا بودن حدود 11 هزار رأس گاو یکی از مهمترین قطب‌های پرورشی در استان کرمان تلقی می‌شود.

 
وی بیان داشت: از جمله علل این ظرفیت را می‌توان‌ به وجود آب و علوفه مناسب باکیفیت نژادی بالا ‌و همچنین موقعیت شهرستان و ترغیب دامداران و عشایر برای پرورش این دام اشاره کرد.
 
دهقانیان افزود: یکی از مهم‌ترین نژادهای دامی که از منظر تولید شیر در شهرستان ریگان اهمیت دارد، نژاد جرسی است که تقریبا نیمی از دام‌های پرورشی این شهرستان را شامل می‌شود.
 
وی تصریح کرد: گاو جرسی کوچک‌ترین نژاد گاو شیری محسوب می‌شود و به دلیل کوچکی جثه و دارا بودن چربی زیاد، ارزش زیادی برای تولید گوشت ندارد.
 
دهقانیان خاطر نشان کرد: هنگام پدید آمدن این نژاد بیشترین تکیه بر چربی شیر برای تولید کره بوده است به طوری که تقریبا پنج درصد وزن شیر را چربی تشکیل می‌دهد. 
 
وی گفت: شیر گاو جرسی به علت وجود کاروتن زیاد در آن زرد رنگ است و بلوغ در این نژاد دام نیز زودتر از دیگر نژادهای شیری است، اگر چه تولید شیر این نژاد در مقایسه با گاو هلشتاین پایین است، اما تولید چربی بالای شیر اهمیت این فرآورده دامی را افزوده است.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاپرورش , گاو , نژاد جرسی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 پرورش 11 هزار رأس گاو نژاد جرسی در ریگان ۱۳۹۲ دوشنبه ۸ مهر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: