مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 6246     

پیام های گوسفند منتشر شد

کتاب پیام های گوسفند، راهنمای عملی پرورش گوسفند با تمرکز روی دام انتشار یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۵ سه شنبه ۵ مرداد ساعت 22:26

به گزارش پایگاه خبری دامپروری ایران (دامنا)، تازه ترین کتاب نشر یافته در حوزه دامپروری کتاب پیام های گوسفند، راهنمای عملی پرورش گوسفند با تمرکز روی دام معرفی شد.
کتاب پیام های گوسفند (Sheep Signals)به تالیف فرانک گلوریه و ترجمه دكتر احسان محجوبی دریاكناری و دكتر مهدی حسین یزدی توسط انتشارات پادینا منتشر شده است.
ایران به دلیل تنوع مختلف نژادی یکی از بزرگ ترین مخازن ژنتیکی گوسفند دنیا را در اختیار دارد، با توجه به اینکه در سا لهای اخیر پرورش نیمه متمرکز و متمرکز گوسفند به دلیل کمبود منابع طبیعی و مرتع افزایش یافته است این امر لزوم وجود دقت و ظرافت بیشتر در بحث پرورش گوسفند را حائز اهمیت می کند.

کتاب پیام های گوسفند با داشتن تصاویر بسیار زیاد و آموزنده در کنار نکات عملی، کاربردی  به نحو شگفت انگیزی می تواند به افزایش درک دانشجویان و دامداران کمک کند.
این کتاب به عنوان اولین راهنمای مصور پرورش گوسفند در ایران برای استفاده دانشجویان و علاقمندان  نشر یافته است.
گفتنی است:برای تهیه این کتاب می توان با انتشارات پادینا و شماره تلفن 77421757 021 تماس حاصل نمود.

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 پیام های گوسفند منتشر شد ۱۳۹۵ چهارشنبه ۶ مرداد


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: