مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1175     

پیش بینی تولد 780 بره از روش تلقیح مصنوعی در استان مازندران

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، از پیش بینی تولد 780 بره از روش تلقیح مصنوعی در استان خبر داد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ يکشنبه ۱۷ شهريور ساعت 17:23
3-124

 به گزارش دامنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسین نگهدار معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان این خبر افزود: در شرایط کنونی میزان بهره دهی در نژادهای بومی کشور حدود 70 درصد بوده که این رقم از نظر اقتصادی راندمان بسیار پایینی داشته، اما با اجرای عملیات اصلاح نژادی با استفاده از اسپرم نژاد رومانف که یک نژاد چند قلوزا است، این عملکرد حدود 40 الی 50 درصد افزایش خواهد یافت، یعنی از 100 رأس میش مولد، به طور متوسط 120 بره متولد می شود.

او تصریح نمود: در این راستا در فروردین ماه امسال، تعداد 620 رأس میش پس از سید گذاری و هورمون تراپی با استفاده از روش لاپاراسکوپی و بکارگیری اسپرم های نژادهای رومانف و سنگین وزن پاکستانی بر اساس برنامه و تقویم زمانی مشخص، تلقیح مصنوعی شدند که پس از طی دوران بارداری در هفته اخیر زایمان آنان شروع گردیده است.

 

وی همچنین پیش بینی نمود تا پایان زمان زایش، حدود 780 بره متولد گردد.

 

نگهدار در پایان اظهار امیدواری کرد اجرای این پروژه علاوه بر افزایش راندمان بالای زایش، باعث بهبود مدیریت در گله با توجه به همزمانی زایمان در مدت یک هفته و داشتن گله یک دست و در نهایت برنامه ریزی و اجرای مناسب جهت پروار بندی به صورت فنی و اصولی گردد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هابره , تلقیح مصنوعی , رومانف , چندقلوزا ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 پیش بینی تولد 780 بره از روش تلقیح مصنوعی در استان مازندران ۱۳۹۲ يکشنبه ۱۷ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: