مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3979     
مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی آبزیان کشور

چرا بحث ماهی تیلاپیا داغ شد؟

مدیرعامل اتحادیه شرکت‌های تعاونی آبزیان کشور با بیان اینکه ماهی خاویاری سمبل کشاورزی ایران است، به تشریح دلایل داغ شدن بحث پرورش تیلاپیا پرداخت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ آذر ساعت 15:01

 ارسلان قاسمی در گفتگو با مهر در مورد پرورش ماهی تیلاپیا در کشور با تاکید بر اینکه ما نیازی به پرورش این ماهی در کشور نداریم، گفت: ما باید به گونه‌هایی که در کشور در حال پرورش هستند توجه بیشتری کنیم چراکه سرمایه‌گذاری‌های لازم را در زمینه پرورش آن‌ها انجام دادیم، زیرساخت‌های کار تقریبا آماده است، تنها باید فناوری‌هایمان را به‌روز و شرایط‌‌‌مان را اصلاح کنیم.

 
قاسمی اضافه کرد: ما با سازمان محیط زیست هم عقیده‌ایم که ممکن است پرورش این ماهی در ایران به اکوسیستم‌های موجود در کشور آسیب جدی وارد کند و به همین دلیل با این کار مخالف هستیم.
 
وی در مورد دلایل اینکه چرا بحث تیلاپیا داغ شده است؟ گفت: به اعتقاد بنده دلیل این امر آن است که واردات این ماهی به کشور به‌صورت فیله انجام گرفته و چون فرآوری شده و مصرف آن سهل‌الوصول بوده با استقبال خوبی مواجه شده است.
 
قاسمی اضافه کرد: اگر ما ماهی تیلاپیا را در داخل تولید کنیم اما امکان فرآوری و عرضه آن را به همین صورتی که الان هست، نداشته باشیم این ماهی نیز به سرنوشت انواع ماهیان گرمابی و قزل‌آلا دچار می‌شود.
 
قاسمی با بیان اینکه قیمت تیلاپیا در بازار داخل نسبت به نقاط دیگر دنیا گران‌تر است، افزود: دلیل این امر نیز نبود کنترل از سوی دستگاه‌های نظارتی است.
 
وی تصریح کرد: اگر ما قزل‌آلا و کپور ماهیان را نیز فیله و سپس عرضه کنیم همین استقبال از آنان می‌شود، امکان این کار نیز وجود دارد اما نمی‌دانم چه سیاستی پشت قضیه هست که فشارعجیبی وارد می‌شود که  واردات این ماهی به کشور انجام شود.
 
قاسمی در مورد ادعای مسئولان مبنی بر کنترل پرورش تیلاپیا و وارد نشدن آن به آب‌های کشور گفت: فرض کنید پرورش این ماهی در منطقه‌ای که به اکوسیستم راه دارد انجام شود و استخری که پرورش در آن انجام می‌شود در حین کار به دلیلی آسیب ببیند که احتمالش نیز بسیار فراوان است در نهایت ماهی وارد اکوسیستم ما می‌شود بنابراین کنترل این مساله اصلا امکان‌پذیر نیست.
 
وی افزود: ما می‌توانیم به جای پرورش تیلاپیا بر روی پرورش ماهی قزل‌آلا، کپور ماهیان و ماهی خاویاری تمرکز کنیم، ضمن اینکه در بسیاری از نقاط دنیا دو محصول پسته و خاویار سمبل کشاورزی ایران هستند.
 
قاسمی با اشاره به اینکه خاویار بومی کشور و شرایطش با اکوسیستم ما هماهنگ است، اضافه کرد: تنها اشکال آن دیربازده بودنش است ضمن اینکه تولید این ماهی در کشور آنچه باید باشد نیست.
 
وی تصریح کرد: ما باید پرورش ماهی خاویاری را هدف‌گذاری کنیم و آن را به 40 تا 50 هزار تن در سال برسانیم در حالی که میزان تولید این ماهی در کشور هم اکنون بسیار متفاوت با این رقم است.
اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 چرا بحث ماهی تیلاپیا داغ شد؟ ۱۳۹۳ چهارشنبه ۲۶ آذر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: