مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 3279     

چرا برخی لبنیات قبل از انقضاء فاسد می‌شوند؟

ایسنا
در میان صدها برند تولید‌کننده انواع محصولات لبنی، گاه برخی از این محصولات پیش از سر رسید تاریخ انقضاء فاسد می‌شوند که به گفته‌ مشاور صنایع شیر ایران رعایت نشدن زنجیره سرما از تولید تا مصرف یا برخی منافذ میکروسکوپی علت این اتفاق است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريور ساعت 15:47

 برخی محصولات لبنی از جمله شیر، خامه، پنیر خامه‌ای و غیره علی‌رغم به پایان نرسیدن تاریخ مصرف آنها پس از خرید توسط مشتری، شاهد فاسد شدن آنها هستیم که البته در میان صدها برند معتبر تولید‌کننده انواع محصولات لبنی این اتفاق به صورت معمول رخ می‌دهد و فرقی نمی‌کند برند این محصول فاسد شده پیش از انقضاء چه باشد.

 
البته حسین چمنی، مشاور مدیر عامل صنایع شیر ایران در این باره به ایسنا گفت: به دلیل اینکه در تولید محصولات لبنی از جمله پنیر خامه‌ای، شیر و غیره مواد نگهدارنده استفاده نمی‌شود باید از لحظه خروج از کارخانه تا رسیدن به دست مصرف‌کننده و مصرف آن، زنجیره سرما در انتقال و نگهداری این محصول رعایت شود اما عمدتا به دلیل رعایت نشدن زنجیره سرما و گرم‌بودن هوا در فصل تابستان شاهد وقوع برخی از این اتفاقات هستیم.
 
وی افزود: البته برخی از توزیع‌کنندگان محصولات لبنی و مغازه‌داران سطح شهر این محصولات را در فضای سرد در یخچال نگهداری نمی‌کنند که دلیل آنها فروش رفتن این محصولات طی مدت‌ کوتاه است اما این دلیل منطقی نمی‌تواند باشد چراکه در هوای سرد تابستان حتی چند ساعت ماندن لبنیات در فضای باز هم می‌تواند عامل فساد‌پذیری آن باشد.
 
مشاور مدیر عامل صنایع شیر ایران اظهار کرد: یکی دیگر از دلایل این‌که یک محصول لبنی قبل از تاریخ انقضاء فاسد می‌شود، وجود منافذ میکروسکوپی روی درب محصول است، چرا که وجود این منافذ می‌تواند عامل نفوذ هوا به داخل محصول و فساد‌پذیری آن شود.
 
چمنی تاکید کرد: مردم به محض دیدن چنین محصولاتی می‌توانند با کارخانه مورد نظر تولید‌کننده تماس گیرند و شکایت خود را طرح کنند چراکه طرح چنین شکایتی می‌تواند در بهبود کیفیت تولید محصولات لبنی موثر باشد.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هالبنیات , انقضاء , فاسد ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 چرا برخی لبنیات قبل از انقضاء فاسد می‌شوند؟ ۱۳۹۳ شنبه ۲۲ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: