مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 1049     
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان

چرا تخم‌مرغ گران شده است؟

ایسنا
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: افزایش قیمت تخم‌مرغ کشوری است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ دوشنبه ۴ شهريور ساعت 16:17

 محمد مشکورزاده عنوان‌کرد: نیاز خوزستان به تخم‌مرغ به دلیل موازنه منفی شدیدی که در تولید تخم‌مرغ دارد، از استان‌های دیگر تامین می‌شود.

 

وی افزود: سالانه 7000 تن تخم‌مرغ در استان، تولید و 37 هزار تن دیگر از استان‌های دیگر وارد می‌شود.

 

مشکورزاده تصریح کرد: به دلیل محدود بودن مرغداری‌های استان، تخم‌مرغ به میزان کمی تولید می‌شود. در حال حاضر فقط تعدادی واحد مرغداری در اهواز، دزفول، رامهرمز و بهبهان فعال است.

 

معاون سازمان جهادکشاورزی خوزستان بیان‌کرد: علاوه بر تاثیر گرانی قیمت تخم‌مرغ از استان‌های دیگر، عواملی مانند جایگزینی در واحدهای مرغداری اهواز و رامهرمز نیز تاثیرگذار بوده است. این واحدها به دلیل بالا بودن سن مرغ تخم‌گذار اقدام به جایگزینی کرده‌اند. تولید تخم‌مرغ این دو واحد تا یک ماه آینده وارد بازار خواهد شد.

 

مشکورزاده اظهارکرد: از سوی دیگر قیمت نهاده‌های مصرفی طیور طی 3 ماه اخیر بالا رفته و شرکت پشتیبانی امور دام نیز در این خصوص هیچ‌گونه اقدامی انجام نداده است. این امر در بالا رفتن قیمت تمام شده تخم‌مرغ نیز تاثیرگذار بود.

 

وی تصریح‌کرد: چنانچه واردات نهاده‌های دامی با ارز مرجع صورت گیرد قیمت تخم‌مرغ کاهش می‌یابد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاتخم‌مرغ , تولیدات دامی , قیمت , نهاده های دامی ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 چرا تخم‌مرغ گران شده است؟ ۱۳۹۲ دوشنبه ۴ شهريور


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: