مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 5023     

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور در اصفهان گشایش یافت

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان گشایش یافت.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ دوشنبه ۵ بهمن ساعت 09:57

به گزارش خبرنگار مهر، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی اصفهان شامگاه شنبه، با حضور ۱۲۵ مشارکت‌کننده داخلی و خارجی آغاز شد.

رسول محققیان مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌‌های استان اصفهان در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار داشت: مشارکت‌کنندگانی از استان‌های البرز، همدان، گلستان، کردستان، قزوین، فارس، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، تهران و اصفهان نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

وی با بیان اینکه نمایندگانی از کشورهای ترکیه، فرانسه، ایتالیا، سوئیس، آلمان و چین در نمایشگاه امسال حضور دارند، افزود: همچنین مشارکت‌کنندگانی به شکل مستقیم از دو شرکت ایتالیایی و یک شرکت آلمانی در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور و دامپزشکی حضور دارند.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌‌های استان اصفهان با اشاره به اینکه حاضران در این نمایشگاه در زمینه‌های دام، طیور، آبزیان و ماکیان، کلینیک‌های دامپزشکی، آزمایشگاه‌های دامپزشکی، داروهای دام و طیور، مواد ژنتیکی، تلقیح مصنوعی و اصلاح نژاد،مواد ضدعفونی کننده، فعالیت دارند، بیان داشت: همچنین دستگاه‌های ضدعفونی کننده و تصفیه هوا، تجهیزات و ادوات دامپروری، ماشین‌آلات کشتارگاه‌های صنعتی دام و طیور، سردخانه، تجهیزات و ادوات مرغداری، ماشین‌آلات مرغداری و قطعات طیور از دیگر جنبه‌های فعالیت مشارکت‌کنندگان در چهاردهمین نمایشگاه صنعت دام و طیور است.

وی با بیان اینکه در کنار برگزاری این نمایشگاه همایش‌ها و کارگاه‌های جنبی و تخصصی برگزار می‌شود، تاکید کرد: در زمان برگزاری این نمایشگاه رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران در اصفهان حضور یافته و علاوه بر بازدید از چند شرکت تولیدی، از پروژه‌های در دست ساخت آنها و دو طرح نیمه کاره واحدهای تولیدی خوراک دام نیز بازدید خواهد داشت.

بخش خصوصی در شرایط پسابرجام در رفع مشکلات اقتصادی موثر است

محققیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در شرایط پسابرجام بخش خصوصی می‌تواند در زمینه رفع مشکلات اقتصادی بسیار کمک کننده باشد، ابراز داشت: در شرایط فعلی کشور شرکت‌های دام و طیور می‌توانند این صنعت‌ را به شکل کمی و کیفی توسعه دهند  اما لازم است به این نکته نیز توجه کنیم که تنها به دنبال تأمین نیاز داخلی نباشیم بلکه شرکت‌ها باید در راستای صادرت محصول خود گام‌های موثری بردارند.

وی افزود: در این راستا توجه به نیازهای بازار جهانی بسیار مهم است ضمن اینکه باید ابتدا با برنامه‌ریزی  تحقیق و برنامه‌ریزی‌ صحیح زیرساخت‌های لازم برای این صادرات نیز باید فراهم شود.

گفتنی است چهاردهمین نمایشگاه صنعت دام، طیور و دامپزشکی از سوم تا ششم بهمن‌ماه در  محل دایمی نمایشگاه های اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار می شود.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هانمایشگاه , دام و طیور , اصفهان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: