مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2676     

چگونه فواید بیشتری از هدفمندی یارانه‌ها عاید کشاورزی کنیم؟

ایسنا
هدفمند کردن یارانه‌ها معایب و فوایدی را برای بخش کشاورزی به همراه داشته که می‌توان گفت اگر دولت یارانه را در جهت حمایت از تولید محصولات کشاورزی و آموزش اختصاص دهد فوایدی بیشتری عاید این بخش می‌شود.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ شنبه ۱۳ ارديبهشت ساعت 13:45

 عبدالله سلیمانی - رییس اداره ترویج قائمشهر -  با بیان این‌که هدفمندی‌ یارانه‌ها کاری مطلوب از سوی دولت بوده است، اظهار کرد: اگر این طرح به درستی و به صورت کارشناسی اجرا شود می‌تواند تاثیرات مطلوبی را در تمام زمینه‌ها داشته باشد.

 

وی افزود: در بخش کشاورزی باید تمهیداتی اندیشیده شود که بودجه تخصیص یافته شده در کشاورزی به امر آموزش اختصاص یابد چرا که تربیت نیروی انسانی کارآزموده امری مهم در کشاورزی است.

 

مدیر سابق جهاد کشاورزی سوادکوه با اشاره به اهمیت آموزش در کشاورزی گفت: باید به کشاورز آموزش داده شود که ازطریق بهینه‌سازی هزینه‌های تولید خود را کاهش دهد چرا که از این طریق میتوان با افزایش تولید و کاهش هزینه‌ها روبرو شد.

 

سلیمانی یکی از راهکارها برای از بین بردن معایب فاز دوم هدفمندی‌ یارانه‌ها را استفاده دولت از افراد متخصص برای آموزش روستاییان عنوان و اظهار کرد: دولت می‌تواند با به کارگیری افرادی متخصص و صاحب نظر در جهت کاهش هزینه‌های تولید موثر باشد.

 

این کارشناس کشاورزی تصریح کرد: دولت می‌تواند با بکارگیری افراد صاحب نظر در راستای کاهش هزینه‌های تولید و از بین بردن ضایعات آن تاثیر بسزایی در ارتقای کشاورزی کشور نقش داشته باشد چراکه تربیت نیروی کارآزموده تاثیر بسزایی در ارتقا و توسعه کشاورزی دارد.

 

وی با بیان این‌که در حال حاضر تمام جهان به سوی حذف یارانه‌ها و صرفه جویی پیش می‌روند، گفت: هدفمندی‌ یارانه‌ها از سوی دولت طرح مطلوب بوده است اما باید راهکارهای اساسی در جهت کاهش هزینه‌های تولید به کار گرفته شود.

 

سلیمانی یکی دیگر از راهکارهای خود را برای کاهش هزینه‌های تولید استفاده از رسانه‌های ملی عنوان و اظهار کرد: دولت می‌تواند از طریق تبلیغات و برگزاری کلاس‌های آموزشی روستاییان را قانع و توجیه کند که چگونه با کمترین امکانات بیشترین بهره‌وری را در سیر تولید خود داشته باشد.

 

وی با بیان این‌که آموزش روستاییان می‌تواند در یک دوره کوتاه مدت و میان مدت انجام شود، گفت: از طریق این فرهنگ‌سازی می‌توان تاثیر بسزایی در راستای کاهش هزینه‌های تولید به نفع تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان داشت.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هافواید , هدفمندی یارانه‌ها , کشاورزی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: