5:14 عصر | ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۱ ارديبهشت
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4841     
معرفی کارآفرینان

کارآفرینی که با سرمایه 10 میلیون تومانی صاحب استخر بزرگ ماهی شد

فارس
حمید پیرقدیمی به عنوان یک رزمنده دفاع مقدس در جهادی دوباره در عرصه اقتصاد مقاومتی با سرمایه اندک 10 میلیون تومانی بیش از 9 نفر را وارد بازار کار کرده و هم اکنون صاحب یک استخر بزرگ پرورش ماهی به ارزش 500 میلیون تومان است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ يکشنبه ۲۲ شهريور ساعت 15:51

یک کارآفرین موفق با فرمان جهاد اقتصادی رهبر معظم انقلاب اسلامی وارد میدان شد و هم اکنون با سرمایه بیش از 500 میلیون تومانی 10 نفر را وارد بازار کار کرده است.

بر اساس این گزارش حمید پیرقدیمی 53 ساله در اوایل سال 91 با سرمایه‌ای نزدیک به 10 میلیون تومان کار خود را آغاز کرد و 2 استخر بزرگ برای ماهی‌های گرم آبی و یک استخر کوچک برای ماهی زینتی احداث کرده است.

وی در یک دوره 6 ماهه موفق به تولید 7 تن ماهی شده است به طوری که هزینه کرد آن 5 میلیون تومان و فروش آن 21 میلیون تومان بوده است.

این کار آفرین رزمنده در حالی با خبرنگار فارس گفت و گو می‌کند که همزمان در حال کار بر روی استخر بزرگ خود است و برای ماهی های درون استخر کود مرغ و کود دام می‌ریزد.

وی می‌گوید: که بعد از فرمایش حضرت آقا که فرمودند تولید ملی،‌ کار و سرمایه ایرانی و همچنین مدیریت جهادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی کار خود را آغاز کردم  و سپس با فروش چند قطعه طلای خانواده و جمع آوری مبالغی ابزار کار تهیه شد.

این کارآفرین موفق معتقد است که اگر مسئولان دولتی به جای صدور مجوز ویلا در استان‌های شمالی کشور زمین را با مالکیت خودشان در اختیار جوانان فارغ التحصیل بیکار شیلات و کشاورزی می‌گذاشتند، هم اکنون رتبه اول صادرات را داشتیم.

پیرقدیمی به گفته خودش هزار و 578 روز در جبهه خدمت کرده و 31 درصد جانبازی سپاه پاسداران را دارد و هم اکنون در جبهه دیگری از اقتصاد مشغول کار و فعالیت است و تاکنون برای 10 نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم اشتغال پایدار ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار فارس، مهم‌ترین دلیل موفقیت این کارآفرین تلاش مستمر در کنار امید به توسعه فعالیت بوده است به طوری که با تأسی از سخنان مقام معظم رهبری در خلق حماسه اقتصادی سهم کوچکی را به خود اختصاص داده است.

وی می‌گوید: همانند شهید حاج حسن تهرانی مقدم شعار ما می‌توانیم را زنده کردیم و اگر توجه بیشتری از سوی مسئولان می‌شد، حتما در حوزه کشاورزی حرف اول را به دلیل امکانات موجود فعلی می‌زدیم.

به گفته وی هم اکنون فعالیت در زمینی به مساحت 8 هکتار انجام می‌شود و در سال اول از این مساحت 21 میلیون تومان ماهی فروخته شد که در مجموع 5 میلیون تومان هزینه شده بود.

پیر قدیمی در کنار پرورش ماهی‌های گرم آبی یک استخر کوچک برای ماهی‌های زینتی احداث کرده که در ایام عید نوروز توزیع می‌کرد؛‌ این کار آفرین موفق در منطقه‌ای از فومن گیلان کار می‌کند و کسب سود در سال اول فعالیت‌ که با توجه به اقتصاد مقاومتی آغاز کرده را، نادیده گرفته است.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکارآفرینی , استخر , ماهی ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: