مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4541     

کاهش تقاضای صادرات تخم مرغ به عراق و افزایش آن برای افغانستان

فارس
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه تقاضا برای صادرات تخم مرغ به عراق کاهش یافته است، گفت: افزایش چند برابری تقاضای افغانستان برای تخم مرغ ایرانی کاهش تقاضای عراق را جبران کرد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۴ جمعه ۵ تير ساعت 11:52

 رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن درباره روند صادرات تخم‌مرغ پس از مباحث مطرح شده در مورد شیوع آنفلوانزا گفت: از 20 اردیبهشت ماه امسال تقاضا برای صادرات تخم مرغ به عراق به دلیل شیوع آنفلوانزای مرغی در ترکیه افزایش یافته بود.

 
وی افزود: اما در یک هفته اخیر با مباحثی که در مورد شیوع آنفلوانزا در مازندران مطرح شد تقاضا برای صادرات تخم مرغ کاهش یافت.
 
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه ممنوعیت صادرات تخم مرغ به عراق 100 درصد نیست، بیان داشت: در هفته اخیر درخواست مجوز صادرات به کشور عراق افزایش یافته و این مطلب حاکی از آن است که صادرکنندگان مشتریان خود را در این کشور از دست نداده‌اند.
 
ترکاشوند با بیان اینکه مجوزهای صادرات تخم مرغ مهلت یک ماهه دارند، گفت: ما برای افراد متقاضی مجوز صادر می‌کنیم و مسئولیت این مجوزها بر عهده خودشان است.
 
وی با بیان اینکه میزان صادرات تخم مرغ از ابتدای امسال تاکنون 17 هزار تن بوده است، تصریح کرد: تخم مرغ ایران اغلب به کشورهای عراق، افغانستان، آذربایجان، ترکمنستان، بحرین و عمان صادر می‌شود اما بیشترین میزان صادرات به افغانستان و عراق است.
 
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن اظهار داشت: رایزنی‌های در مورد صادرات تخم مرغ با دامپزشکی عراق انجام شده و به این کشور اطمینان خاطر داده شد که تخم مرغ صادراتی ایران به عراق از مسیری انجام می‌شود که هیچ‌گونه اثر از آنفلوانزا در آن وجود ندارد.
 
وی با بیان اینکه امیدواریم صادرات تخم مرغ به کشور عراق دوباره شرایط عادی خود را بدست آورد، گفت: بعد از کاهش میزان صادرات تخم مرغ به عراق تقاضای صادرات تخم مرغ به افغانستان افزایش یافت.
 
ترکاشوند با بیان اینکه به طور معمول روزانه 40 تا 50 تن تخم مرغ به افغانستان صادر می‌شود، گفت: در برخی از روزهای گذشته، میزان صادرات تخم مرغ به افغانستان به 200 تن رسید.
 
وی افزود: مصرف تخم مرغ در افغانستان در ماه رمضان به دلیل مسائل فرهنگی افزایش می‌یابد و کاهش قیمت تخم مرغ در ایران هم باعث سوق یافتن تقاضا به سمت تخم مرغ می‌شود.
فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاکاهش , صادرات , تخم مرغ , عراق , افغانستان ,

اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: