مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 2010     

کاهش 28 درصدی صادرات کنجاله و ذرت هندی

ایسنا
صادرات کنجاله و ذرت هند در سال بازاریابی 2014-2013 به دلیل تمایل خریداران به خرید محصول ارزان‌تر آمریکای جنوبی 28 درصد کاهش یافته و مجموعا به شش میلیون تن می‌رسد.
تاریخ انتشار :۱۳۹۲ شنبه ۷ دي ساعت 12:21

  تولیدکنندگان آمریکای لاتین که با هند برای فروش غذای دام در بازارهایی مانند کره جنوبی، ژاپن، ویتنام، تایلند و ایران رقابت می‌کنند، پیش بینی خود از میزان فروش به خریداران آسیایی را بالاتر برده‌اند.

 

کنجاله که مواد پروتئینی اصلی در غذای دام است و از سویا مشتق می‌شود، در هند حدود 570 دلار در هر تن قیمت دارد که 20 دلار گران‌تر از محصول آمریکای جنوبی است.

 

بازرگانان برآورد کرده‌اند هند در سال بازاریابی 2014-2013 از هر یک از محصول کنجاله و ذرت خود سه میلیون بفروشد که در مقایسه با 8.3 میلیون تن در سال پیش از آن 28 درصد کاهش خواهد داشت.

 

کاهش 14 درصدی برآورد شده برای تولید کنجاله در سال 2014-2013 و رسیدن آن به 7.8 میلیون تن نیز بر میزان صادرات آن تاثیر منفی می‌گذارد اما انتظار می‌رود تولید ذرت اندکی بالاتر باشد و به 22.5 میلیون تن برسد.

 

ذرت هند حدود 220 دلار در هر تن قیمت دارد که حدود 20 دلار گران‌تر از قیمت جهانی است. عرضه گسترده ذرت از سوی آمریکا، برزیل و آرژانتین کاهش چشمگیر قیمت این غله در سال جاری را به دنبال داشته است.

 

بر اساس گزارش رویترز، بازرگانان پیش‌بینی کرده‌اند تقاضای داخلی برای کنجاله و سویا تغییری نداشته باشند زیرا نبود تقاضای بالاتر از سوی صنعت طیور هند که بزرگ‌ترین بخش مصرف کننده است، مصرف بیشتر را محدود خواهد کرد.

فایل ها / برچسب ها برچسب ها برچسب هاصادرات , کنجاله , ذرت هندی , دام , سویا ,

اخبار مرتبط با این خبر
ردیفتیترتاریخ
1 کاهش 28 درصدی صادرات کنجاله و ذرت هندی ۱۳۹۲ شنبه ۷ دي


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: