10:31 عصر | ۱۳۹۹ پنج شنبه ۲۱ فروردين
مرغداری‌های آلوده به ویروس آنفلوانزای مرغی چگ...همزمان با شیوع آنفلوانزای مرغی، در صورت آلودگی یک واحد مرغداری به این ویروس، علاوه بر خود کانون آلوده، تمام واحدهای موجود تا شعاع ۳ کیلومتری معدوم می شوند.
ناکامی ایران در بازارهای صادراتی مرغدبیر انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ بسیار پایین‌تر از ظرفیت موجود است، گفت: دولت مرغ مازاد را ۶۴۰۰ تومان خریداری می‌کند که این نرخ، برای مرغداران به صرفه نیست.
سازمان دامپزشکی آنفلوانزای مرغی در دو مرغداری...سازمان دامپزشکی کشور طی اطلاعیه‌ای رسمی معدوم سازی دو واحد مرغداری در استان تهران را به دلیل مشاهده آنفلوانزای مرغی تایید کرد.
طرح ملی بررسی ۴۰ باقیمانده دارویی در محصولات ...رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: از ابتدای امسال ۴۰ نوع باقیمانده دارویی را با نمونه‌گیری از محصولات خام دامی از جمله شیر،‌ ماهی قزل آلا، گوشت و طیور آغاز کرده‌ایم.
اجرای طرح پاستوریزاسیون و عرضه شیر توسط تشکّل...مدیر عامل اتحادیه سراسری صنعت دامپروران همگام کشور گفت: در حال اجرای طرح پاستوریزاسیون و فروش شیر از طریق تعاونی‌های دامداران و یا خود دامداران هستیم.
رئیس فدراسیونی که گاوداری می‌کند/ ورزشکاران ب...رئیس فدراسیون بسکتبال در کنار ورزش و مدیریت فدراسیون به کار گاوداری هم مشغول است و می‌گوید: ورزشکاران باید در کنار جهادگران در اردوهای جهادی به مردم محروم خدمت کنند.
راه های مدیریت استرس گرمایی در گاوهای شیریافزایش دمای هوا به بیش از 22 درجه سانتیگراد می تواند موجب تولید پایین تر از میزان معمول و تبعات مختلفی در گاوهای شیری شود.
مدیریت اقدامات بهداشتی در طول یک دوره پرورش گ...علاوه بر رعایت اصول استاندارد در احداث جایگاه که بایستی مناسب اهداف مورد نظر در تولید باشد، مدیریت بهداشت جایگاه و دام نیز اثر ویژه ای در حفظ سلامت گوسفند و بز و تولیدات آنها دارد.
کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکر...عملکرد بره های پرواری تغذیه شده با جیره های غذایی حاوی علوفه هیدروپونیک، کاهش بازده اقتصادی، افزایش هزینه و کاهش عملکرد دام را در پی دارد.
شرایط استفاده و نگهداری گوشت قرمزمردم باید گوشت قرمز خود را از مراکز مجاز عرضه تهیه نموده و ممهور به مهر و برچسب بهداشتی دامپزشکی باشد.
بیوتکنولوژی کلید اجرای اقتصاد مقاومتی در صنعت...دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی در صنعت دامپروری با کاربردهای مختلف بیوتکنولوژی میسر می شود.
بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را جدی بگی...مدیر کل دامپزشکی استان گیلان با اشاره به اینکه فصل بهار و تابستان زمان تکثیر و تزاید حشرات به خصوص عامل ناقل این بیماری یعنی کنه ها است، گفت: در راستای کنترل و پیشگیری از ابتلا به این بیماری لازم است دامداران و افرادی که با دام سروکار دارند نکات بهداشتی ضروری را رعایت کنند.
آرشیو خبر کد خبر: 4205     

کاهش سود واحدهای دامپروری پس از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها

اجرای قانون هدفمندی یارانه ها موجب افزایش هزینه حامل های انرژی و با تاثیر تحریم ها و افزایش نرخ ارز و تغییر سیاست های دولتی افزایش همزمان نهاده ها و عوامل تولیدی را در واحد های دامپروری و کشاورزی به همراه داشته است.
تاریخ انتشار :۱۳۹۳ جمعه ۲۶ دي ساعت 09:26

 به گزارش دامنا, موسسه پژوهش های برنامه ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی در گزارشی آثار اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها بر واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و دامپروری را منتشر کرد.

 

با اجرای قانون اصلاح یارانه حامل های انرژی از سال 1388, دولت موکلف شد 30 درصد خالص وجوه حاصل از اجرای این قانون را برای پرداخت کمک های بلاعوض یا یارانه سود تسهیلات در جهت افزایش بهره وری انرژی, حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی و صنعتی هزینه کند.
 
با گذشت چند سال از اجرای این قانون  گزارش "بررسی و ارزیابی اثرات اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها در بخش کشاورزی" ارائه شده است.
این تحقیق با تاکید بر واحدهای تولیدی دام  (گاوداری گوشتی 39 واحد- گاوداری شیری 46 واحد), طیور (مرغداری گوشتی 40 واحد- مرغداری تخم گذار 40 واحد), آبزیان (پرورش ماهی 40 واحد) و گلخانه ( 50 واحد) در استان تهران مورد ارزیابی قرار گرفته است.
 
در نتایج این گزارش با اشاره به کاهش 5 تا 13 درصدی مصرف حامل های انرژی آمده است: هزینه حامل های انرژی در واحدهای تولیدی مورد مطالعه بعد از هدفمندکردن یارانه ها افزایش قابل توجهی ( 3 تا 8 برابر) داشته است.
 
همچنین آثار سایر عوامل از قبیل تحریم ها, افزایش نرخ ارز و تغییر سیاست های دولتی به صورت افزایش همزمان در هزینه ی تامین سایر نهاده ها و عوامل تولیدی ( از جمله مواد غذایی, نیروی کار, هزینه دارو, هزینه دان) مشهود است.
 
با وجود افزایش قیمت محصول (42 تا 176درصد) و درآمد واحد تولیدی (18 تا 164درصدی), به دلیل افزایش بیشتر هزینه ها (94 تا 304درصد), پس از اجرای قانون هدفمند یارانه ها, سود واحد تولیدی برای اکثر واحدها کاهش یافته است.
به بیان دیگر دولت با سرکوب قیمت محصولات کشاورزی از افزایش متناسب قیمت محصولات نسبت به نهاده ها و هزینه تولید جلوگیری نموده است.
بر اساس این گزارش اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها تغییر محسوسی در فناوری ایجاد نکرد ولی رویکردهای علمی در مدیریت واحدهای تولیدی را تا حدودی بهتر کرده است.
نویسنده گزارش : مجید خالداری
 
برای دریافت متن کامل این گزارش از  قسمت ( دانلود گزارش ) استفاده کنید.
 
اخبار مرتبط با این خبر


نام :  
پست الکترونیکی :    
نظر شما :  
کد امنیتی: